Kötü Saç Kesimi Düzeltmenin 5 Yolu

Kötü saç kesimi düzeltmenin 5 yolu sayfamızda, acemice yapılan saç kesim hatalarını düzeltmenin yollarından ve püf noktalarından bahsedeceğiz.

Bir kuaföre gidiyorsanız ne istediğinizi mutlaka bilmelisiniz. Hiç bir fikriniz olmadan kuaföre giden erkek yada kadınların bir çoğu saç kesimlerinden şikayet ederler. Yanlış ve hatalı saç kesimi herkesin başına gelen olağan durumlardan biridir ve düzeltmeninde çeşitli yolları vardır.

Yazımızın bu başlığı içerisinde, saç konusunda uzman olan bir çok kişinin yanlış saç kesimi nasıl düzeltilir kadın ve erkek için çalışmaları değerlendirilmiştir. Bu kişilerin anlattıkları yöntemleri birleştirerek en önemlilerini 5 ana başlık içerisinde sizlere sunmaya çalıştık.

Kötü Saç Kesimi Nasıl Düzelir?

Kötü saç kesimi nasıl düzelir?

1. Saçınızı yıkayın ve güzelce kurutun.

Saç kesimi konusunda şikayetiniz varsa sorunlu yerleri anlamanın en kolay yollarından biri saçlarınızı yıkayıp kurutmaktan geçer. Düz olan saçlar için bu yöntem kesin sonuçlar almanızı sağlar. Kıvırcık saçlar için ise kurutmayı doğal yollardan yapmak daha çok işe yarayacaktır. Söylediğimiz gibi hatalı saç kesimi en kolay şekilde saçınızı yıkmak ve kurutmakla anlaşılır.

2. Ne istediğinizi bilerek yanlış saç kesimi nerede yapılmış öğrenin.

Saç kesiminde yanlışları öğrenmenin ilk adımlarından bir diğeri ise ne istediğinizi bilmekten geçer. Saçlarınız istediğinize nazaran yamuk mu kesilmiş? Yanlış kahkül kesimine mi maruz kaldınız? Bunun gibi bir çok sorunda arasında size yanlış gelen yeri belirlemelisiniz. Bu ve bunun gibi sorunların hepsi kuaför tarafından düzeltilebilir sorunlardır. Fakat saç kesiminiz çok kısa olmuşsa çeşitli saç bantları ve saç aksesuarları ile saçın uzamasını beklemek en iyi yöntemdir.

3. Nasıl görünmesini istediğinize dair saç modellerine bakın.

Saçınızdaki sorunları anladıktan sonra, sıra nasıl görünmek istediğinizde. Saçınızın nasıl görüneceğini belirlemek amacıyla internet üzerinden saç modellerine bakın. Belirlediğiniz fotoğraflar arasından bir kaç tanesini seçerek durumu kuaförünüze anlatın. Kuaförünüz seçtiğiniz fotoğraflar arasında size en yakışacak olanı söyleyecektir. Sizin de aklınıza yatarsa belirlenen saç stili için çalışmalara başlayacaktır.

4. Kuaförünüzü arayıp randevu alın.

Saçınızı yıkayıp kuruladıktan sonra sorunları tam olarak belirlediyseniz artık harekete geçmelisiniz. Kuaförünüzü arayarak sorunları anlatıp düzeltip düzeltemeyeceklerini sorun. Tam olarak mükemmel hale getiremeseler bile eskisinden daha iyi görünmesini sağlayabilirler. Yanlış saç kesimi yapan kuaföre bir daha gitmek istemiyorsanız başka bir yere durumu anlatıp randevu alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

5. Düzelmesinin zaman alacağını kabul edin.

Kötü saç kesiminin düzelmesinin zaman alacağını kabul etmelisiniz. Hatta düzeltmek için gerekirse bir kaç defa daha kuaförünüze gitmeniz gerekebilir. Belki de ihtiyacınız olan şey saçınızın biraz daha uzamasıdır. Tüm bunların yanında tam olarak düzelmesinin zaman alacağı gerçeği ile yüzleşmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir