Fön Nasıl Çekilir?

Fön nasıl çekilir? Evde düz fön çekimi sayfamızda, erkek ve kadın için evinizde kendi imkanlarınızla fön çekmenin püf noktaları anlatılacaktır.

İnsanlar gerek maddi durumlardan dolayı gerekse boş vakitlerinin azlığından kuaföre gitmek istemeyebilirler. Fakat evde yapmak isteyip de saça fön çekme teknikleri konusunda bilgisi olmayanlar yarardan çok zarar verebilirler. Bu sebeplerle evde profesyonel fön çekmek zor olsa bile harika bir sonuç elde etmek imkansız değildir. Sizlerde yeni başlıyorsanız o zaman tam yerine geldiniz diyebiliriz.

Fön Nasıl Çekilir?

Evde fön nasıl çekilir?

Erkek için bu adımlar kolay olsa da kadınlar için ise 15 dakika gibi kısa bir sürede istediğiniz fönü rahatlıkla çekebilirsiniz. Peki saça fön nasıl çekilir?

Düz Fön çekmek için, sadece 15 dakika ayırman yeterli. Üstelik uygulaman gereken sadece 5 adım var. Aşağıda vermiş olduğum 5 adımı uygularsan, saçların istediğin düzlükte olacaktır. Ama, evde düz fön çekmek için saçlarının orta uzunlukta ve hafif dalgalı olması gerekir. Çok uzun veya kıvırcık saçlar için kuaföre gitmelisin.

Düz Fön Nasıl Çekilir?

Düz fön nasıl çekilir?

1. Adım:

Saçlarınızı yıkadıktan sonra, biraz nemini almak için kurutmalısınız. Kuruturken saçlarınızı kırmayacak, yumuşak bir fırçayla bir yandan taramanızda fayda var.

2. ve 3. Adım:

İlgili Makaleler

Saçlarınızın tepesinden bir tutamı tokayla tutturun. Böylece hareket alanınız genişleyecektir. Yanlarını dipten uca doğru saç kurutma makinesi yada saç düzleştirici makineler yardımıyla fön çekerek şekillendirin. Tüm işlemi bitirmeden uçlarını bir kez daha fönle düzleştirin. Çünkü saçın en çabuk yıpranan ve darbe alan kısımları uç kısımlardır.

4. Adım:

Sıra, saçlarınızın arkasına geldiğinde öncelikle tepeden topladığınız saçlarınızın ensede kalan kısmına fön çekmelisiniz.

5. Adım:

İşte son kısım! Başınızın tepe kısmında kalan saçlarınızı en son ve en yoğun şekilde fönlemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir