Rüyada Tekasür Suresini Okumak, Dinlemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Tekasür suresini okumak, dinlemek ne anlama gelir sayfamızda, Kuranın 102. suresi olan ve 8 ayetten oluşan Tekasür suresinin rüyada görülmesi hakkında yapılan yorumları açıklayacağız.

Rüyada Tekasür suresi görmek, bütün rüya yorumcularına göre, istediğinden daha çok mal kazanmaya, tutumlu olup kazancını biriktirmeye şeklinde yorumlanır. Bu yapılan tabirlerde benim dikkatimi çeken şeyin, kişinin istemese bile dünya için çok mala sahip olacağından bahsedilmesi olmuştur.

Rüyada Tekasür suresi okumak, kişinin ahlaki ve dini yönden iyi bir insan olacağına, ilmini daha ileri seviyeye taşımak için hocalardan ders alacağına, toplantılara katılacağına yorumlanır. Rüyada Tekasür suresini okuduğunu görmek, kendine bir kötülük gelse bile ona zararı dokunmayacak, hiç bir şey olmamış gibi işlerine devam edecek demektir.

Bu süreyi rüyada okuyan veya dinleyenin dini inancı kuvvetli olur. Dini bir cemaati ziyaret ederek onlarla kaynaşır. Bu kişi hakkında iftirada bulunurlarsa da o aldırmaz. Dünyada isleri yolunda gider. Eline mal geçer. Rızkını güçlükle temin eder. Borçlu olur. Ahireti sever, dünyasını unutur.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Tekasür süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; çok mal ile rızıklanmaya ve dünya için mal biriktirmeye işarettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir