Rüyada Benzemek Görmek

Rüyada benzemek görmek, tek başına değerlendirilemez mutlaka yan görülenler ile bir araya getirilerek yorumu yapılabilir. Bu yüzden bizde böyle değerlendirme yapacağız.

Benzemek rüyaları anlam bakımından hem iyiye hem de kötüye yorumlanan rüyalar arasında olmuştur. Yan nesnelere baktığımız zaman özellikle bazıları diğerlerine nazaran çok farklıdır o yüzden yazdıklarımız dikkatle okunmalıdır.

Rüyada başkasına benzediğini görmek, çevresinde veya çalıştığı yerlerde sevilmemeye, saygınlığını yitirmeye, hep kendini düşündüğü için itici bulunmaya işarettir. Dikkat etmeli insanlara yukardan bakan hep benci tiplerden biriyseniz bu huyunuzu değiştirmelisiniz.

Kişinin rüyasında aynaya bakarak kendisini başkası sanması veya ona benzemesi ise, yakınında bulunan insanlara hiç hoş olmayacak şekilde kaba davranmaya bu yüzdende kimse tarafından sevilmemeye delalettir.

Rüyasında anneye benzediğini görmek, tabiri çok hayırlı yapılan rüyalardandır çünkü anneler her yerde kutsal kabul edilir. Kişinin annesine benzemesi sıkıntılarından dertlerinden kurtulacağına, ailesi ile güllük gülistanlık yaşamaya, rızkını kuruşu kuruşuna helal yollardan kazanmaya alamet eder.

Kadının erkek elbisesi giyerek kendinin erkeğe benzediğini görmesi ve elbisenin de kendine yakışması, haline şükretmesi gerektiğine, doğru yolda olduğuna, yaptığı işlerin doğruluğuna delalet eder. Buna karşılık yakışmadığını görürse o zaman da üzülmesine, kendisini düşünceye daldıracak durumların oluşmasına işaret eder.

Yahudi, Hristiyan ve diğer kavimlere benzediğini gören kimse onların arzu isteklerine veya dinlerine uyar. Yahut onlarla evlenmeye işaret eder.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir