Zeynel Abidin Erdem kimdir? Oğlu, eşi, biyografisi ve hayatı

1944 Yılında doğan ve Türkiye'nin sayılı işadamlarından birisi olan Zeynel Abidin Erdem, biyografisi ve hayatı ile bu haberimizin detaylarında sizlerle.

Zeynel Abidin Erdem

Zeynel Abidin Erdem, Mardin ile ismi özdeşleşmiş iş adamlarının en başında gelen isimlerinden biridir. Sadece kendisi değil kendinden öncekilerin de Mardin iline hizmetleri azımsanmayacak kadar çoktur. Sadece kendisi değil aile üyeleri de merak edilen Zeynel Abidin Erdem kimdir? Oğlu, kızı ve eşi hakkında ki bilgilerle bu sayfamızda sizlerle.

Zeynel Abidin Erdem Biyografisi ve Hayatı

Kaç yaşında, kaç doğumlu?: 77 yaşında. (15 Şubat 1944 Mardin doğumlu)
Çocukları: Oğlu Mehmet Rıza Erdem, kızı Zeynep Berrin Erdem’dir.
Kaç kardeş?: Toplam 13 kardeşlerdir.
Annesi ve Babasının adı ne?: Belkız Menci Hanım, Hacı Mehmet Sait Erdem.
Aslen nereli?: Mardin Savur doğumludur.
Burcu ne?: Kova burcu.
Eşi veya sevgilisi kim?: Emine Erdem
Ne iş yapıyor?: İşadamı.

Zeynel Abidin Erdem Kimdir?

Zeynel Abidin Erdem Kimdir?

Zeynel Abidin Erdem, köklü bir ailenin ikiz çocuklarından birisi olarak dünyaya gelmiştir. İlk araba, fotoğraf makinesi, sinema, radyo gibi hizmetleri de babası Hacı Mehmet Sait Erdem tarafından Mardin halkına takdim edilmiştir. Daha çok küçük yaşlarda girişimci kişiliği ile göze çarpan Zeynel Abidin Erdem, Erdem Holding, Genpa, Ertel Erdem, Erdem Bilgisayar, Erdem Petrol, Ermeks-Er, Erdem Sigorta ve Erdem Golf, Yönetim Kurulu Başkanlıklarını yürütmektedir.

15 Şubat 1944 yılında Mardin’in Savur ilçesinde doğan Zeynel Abidin Erdem, 13 kardeşinin olduğu ailede 4. kardeşten birisidir. Her zaman başarısı ile dikkat çeken işadamı aldığı ödüller ve nişanlarla herkesin takdirini kazanmış birisidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir