Zekeriya Öz Kimdir Biyografisi Hayatı

Zekeriya Öz Hayatı Zekeriya Öz Kimdir Biyografisi

iLK GÖREV YERiM MUTKi” DiYOR YALAN!.

Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün gizlenen 4 yılı!

Mutki’ye tayin olmadı Çine’den sürgün gitti! Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz Çine’deki meslektaşlarını çileden çıkardı Çinelileri canından bezdirdi. Sonunda bir işadamı silahı çekip ensesine namluyu dayadı! Savcı Zekeriya Öz kendisini iki buçuk saat rehin tutan işadamı Mehmet Ocak hakkında neden şikayetçi olmadı dersiniz…

Yıl 1994 Aydın ilimizin Çine ilçesi.

Savcı Zekeriya Öz eşi ve çocuğuyla birlikte ilk görev yeri olan Çine’ye taşındı.

Yeni Savcı önce eşinin kara çarşafıyla Çinelilerinin dikkatini çekti. Savcı Öz’ün evine gelen misafirler ise haremlik ve selamlık olarak ayrılan odalarda konuk ediliyordu. Kadınlar haremlikte erkekler selamlıkta… Savcı Zekeriya Öz halktan gelen tepkiler üzerine kara çarşafı çıkarttırıp eşine türban ve pardösü giydirdi.

Eşi kara çarşafı çıkardı ama Savcı Öz’ün adı Çine’de hiç gündemden düşmedi. Zira Savcı’nın adının karıştığı skandalın biri bitmeden diğeri başlıyordu.

KIDEMLi SAVCIYA CiRKiN TEKLiF

Yıl 1995 Çine Adliyesi Bütün adliyelerde olduğu gibi faks ve adli sicil kaydı yaptıran yurttaşların ödediği paralar Çine Adliyesi’nde de Adaleti Güçlendirme Vakfı’na aktarılıyordu.

Zekeriya Öz bir gün dönemin kıdemli savcısı Ayhan Uğurdan’ın kapısını çaldı.

İlgili Makaleler

Savcı Öz Vakfa aktarılan paranın bir bölümünü “paylaşma” teklifinde bulunuyordu!

Kıdemli Savcı çirkin teklife büyük tepki gösterdi. Kıdemli Savcı Ayhan Uğurdan Zekeriya Öz’ü Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na şikayet etmeyi de ihmal etmedi. Sonunda hem Zekeriya Öz hem de Kıdemli Savcı Ayhan Uğurdan soruşturma geçirdi.

Zekeriya Öz Çine’den Bitlis Mutki’ye sürüldü. Ayhan Uğurdan ise uğradığı haksızlığa dayanamayıp görevinden istifa etti.

Zekeriya Öz’ün vukuatları bununla bitmiyor. Hakkındaki soruşturma tamamlanıp sürgün cezası yiyene kadar Savcı Öz yeni skandallarla Çine’yi sarsmaya devam etti…

SAVCI ÖZ REHİN ALINIYOR

Yıl 1998 Çine girişlindeki Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası kıraathanesinin önü.

Savcı Öz oğlu ve babasıyla birlikte oradan geçiyordu.

Mehmet Ocak adlı bir İşadamı silahını çekip Savcı Öz’ün ensesine dayadı! İşadamı Ocak Savcı Öz’ü kolundan tutup sürükleyerek kıraathaneye soktu. İşadamı Mehmet Ocak kıraathanede bulunan Çinelileri dışarı çıkarırken Savcı Öz’ün rehin aldığını bildirdi.

Çineliler eylemi hayretler içinde izliyorlardı. Zira Mehmet Ocak aynı yıl Çine vergi rekortmeni olmuş Çinelilerin yakından tanıdığı bir işadamıydı!

Yirmi kadar polis kıraathanenin etrafını çevirdi Ocak’a Savcıyı bırakmasını söylediler bırakmadı…Daha sonra dönemin kaymakamı savcısı ve komiseri araya girdiler İşadamı Mehmet Ocak yatıştırıldı…

Mehmet Ocak tam iki buçuk saat Zekeriya Öz’ü rehin tutmuştu…

Olaya tanık olan Çineliler ertesi gün gazetelerde bu haberi bulamadılar. Ne işadamı Ocak hakkında ne de savcı Zekeriya Öz hakkında soruşturma açılmıştı. Bu durum Çinelilerin merakını daha da arttırdı.

Neden sonra öğrendiler ki savcı Zekeriya Öz işadamı Mehmet Ocak’ı haraç vermeye zorluyordu. Savcı Öz arabasının benzinini de yine Ocak’ın benzin istasyonundan bedava doldurtuyordu… Savcı Zekeriya Öz’ün kendisini iki buçuk saat rehin tutan işadamı Mehmet Ocak hakkında neden şikayetçi olmadığı da böyle anlaşılıyordu!

Ergenekon Savcısı’nın Çine skandallarını Aydınlık’a anlatan emniyet yetkilileri işadamları politikacılar ve yurttaşlar “İşadamı Mehmet Ocak haklı olarak isyan etti.” Diyorlar….

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir