Yusuf Ziya İrbeç Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Antalya milletvekili Yusuf Ziya İrbeç kimdir, ne zaman öldü? Hangi partiden milletvekili seçildi soruları cevaplanıyor. İşte Yusuf Ziya İrbeç biyografisi ve hayatı.

Yusuf Ziya İrbeç, 13 Mart 1959 Kaş, Antalya doğumlu olup, 24 Haziran 2017’de 58 yaşında ölen milletvekili, yazar ve siyasetçidir. İrbeç, 2007-2011 yılları arasında AKP, 2011-2017 yıllarında ise MHP Antalya milletvekilliği yapmıştır.

Yusuf Ziya İrbeç Kimdir?

Yusuf Ziya İrbeç kimdir
Doğum tarihi13 Mart 1959, Antalya
Doğum yeriKaş, Antalya
Ölüm tarihi24 Haziran 2017 (58 yaşında)
PartisiMilliyetçi Hareket Partisi
EğitimViyana İktisat Üniversitesi
MeslekSiyasetçi
EbeveynleriÖmer İrbeç, Zeynep İrbeç

Yusuf Ziya İrbeç ne zaman öldü?

1959 yılında doğan Yusuf Ziya İrbeç, bağırsak rahatsızlığı sebebiyle tedavi gördüğü hastanede 24 Haziran 2017 yılında 58 yaşında öldü.

Yusuf Ziya İrbeç hangi partiden milletvekili seçildi?

2007 seçimlerinde AKP Antalya milletvekili seçilen Yusuf Ziya İrbeç, 2011 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’ne katıldı. 2011 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Antalya milletvekili seçildi.

Yusuf Ziya İrbeç annesi ve babasının adı nedir?

13 Mart 1959 Antalya, Kaş, Margaz doğumlu olan Yusuf Ziya İrbeç’in annesinin adı Zeynep İrbeç iken babasının adı Ömer İrbeçtir.

Yusuf Ziya İrbeç Biyografisi ve Hayatı

13 Mart 1959 yılında Antalya, Kaş, Margaz’da doğdu. Baba adı Ömer İrbeç, anne adı Zeynep İrbeç’tir. İktisatçı, Dış Politika Uzmanı ve Öğretim Üyesi olan Yusuf Ziya İrbeç Viyana İktisat Üniversitesi’ni bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını aynı üniversitede tamamladı.

Viyana Diplomat Akademisi’nde ihtisas yaptı. Doçent ve profesör oldu. Birçok üniversitede öğretim üyesi olarak ders verdi. Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde Dekan Yardımcılığı, Çankaya Üniversitesi’nde Bölüm Başkanlığı, Beykent Üniversitesi’nde Dekanlık, Rektör Yardımcılığı ve Rektörlük, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Uğur Eğitim Kurumları Başkanvekilliği, Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde Kurucu Rektörlük görevlerinde bulundu.

TOBB ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda; KEİPA, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Ankara Ticaret Odası’nda yönetici ve danışman olarak görev yaptı.

Yurtiçi ve dışında 100’ün üzerinde bilimsel makalesinin yanı sıra 3 kitabı yayınlandı. 23. Dönem’de Türkiye-AB KPK Üyesi oldu. Çok iyi düzeyde Fransızca, Almanca, İngilizce, İtalyanca ve Arapça, orta düzeyde Rusça bilen İrbeç, evlidir.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir