Vahit Kiler kimdir? Biyografisi ve hayatı

Vahit Kiler, takvimler 24 Aralık 1966 yılını gösterdiğinde Bitlis’te doğmuş Türk siyasetçi ve iş insanıdır. İlk, orta ve lise öğrenimini yine Bitlis’te yapıp, 1983 yılında İstanbul’da gıda perakendeciliği işine girdi.

Vahit Kiler kimdir?

Doğum tarihi24 Aralık 1966
Kaç yaşında56
NereliBitlis
Hangi partidenAdalet ve Kalkınma Partisi
Meslekİş insanı, siyasetçi
Burcu neOğlak burcu

Ailesi

Annesinin adıSevgül Kiler
Babasının adıHikmet Kiler
KardeşleriNahit Kiler, Ümit Kiler
Çocukları4

Vahit Kiler biyografisi ve hayatı

24 Aralık 1966 yılında Bitlis’in Hersan Mahallesi’nde doğan Vahit Kiler, evli ve 4 çocuk babasıdır. Babası Hikmet Kiler, annesi ise Sevgül Kiler’dir. Eğitim hayatını Devrim İlkokulu, Bitlis Ortaokulu ve Bitlis Endüstri Meslek Lisesi mezunu olarak tamamladı. 18 yaşına kadar Bitlis’te kaldı.

1984 yılında Bitlis’ten ayrılarak babası ve kardeşleri ile birlikte İstanbul’a yerleşip iş hayatına atıldı. Yokluktan varlığa uzanan hayat hikayesinde Bitlis’i hiç unutmadı ve ihmal etmedi. İşadamlığından milletvekilliğine uzanan süreçte Bitlis’e hizmet aşkı O’nu hep kamçıladı.

2001 yılında Ak Parti’nin kurucuları arasında oldu. Yine aynı yıl AK Parti Kurucu İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 22., 23. ve 24. Dönem Bitlis Milletvekili olarak seçilen Kiler, 2018 yılında 27. Dönem Milletvekili olarak tekrar Meclis’e girmeye hak kazandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir