Suat Doğan Kimdir Biyografisi Hayatı

Suat Doğan hayatı Suat Doğan Biyografisi

Av.Suat DOĞAN (1974 – )

12.03.1974 tarihinde Kars İli, Sarıkamış İlçesi, Belencik Köyünde dünyaya geldim. Belencik Köyü İlkokulunu bitirdikten sonra bir yıl Arapça eğitimi aldıktan sonra ortaokul ve lise tahsilim için Sarıkamış İmam Hatip Lisesine kaydımı yaptırdım. Lise tahsilim süresince evimizin köyde olması nedeniyle, Sarıkamış İlçesinde bulunan Özel Zekeriya Kılıçarslan Erkek Öğrenci yurdunda kaldım. 1992 yılında Sarıkamış İmam Hatip Lisesini okul birincisi olarak bitirdim.

Sarıkamış İmam Hatip Lisesinden mezun olduğum yıl Kars İlinde açılan İmam-Hatiplik sınavına girdim ve derece ile kazandım. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yurtdışında eğitim görmem teklif edildi, ancak aynı yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandığım için yurtdışına eğitim için gidemedim. Bu sırada kadrolu imam olarak atandım. Aynı zamanda Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine kaydımı yaptırdım. Beş yıl bir camide İmam Hatiplik yaptım ve üniversite tahsilime devam ettim.

1998 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum ve avukatlık stajına başladım. 1999 yılında avukatlık stajım bitti ve serbest avukatlığa başladım. Sarıkamış Hukuk Bürosu adı altındaki büromda serbest avukat olarak halen çalışmaktayım.

Serbest avukatlığın yanında Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Bölge avukatlığını (Kars, Ardahan, Artvin, Ağrı) ve Tedaş Kars Bölge avukatlığını yapmaktayım. Ayrıca Selim Belediyesinin ve Sarıkamış Halk Bankasının avukatlığını yapmaktayım. Daha önce Sarıkamış Belediyesinin avukatlığını yaptım.

İmam Hatip Lisesi, lise yıllarında başladığım siyasi hayatımı, Adalet ve Kalkınma Partisinin kurulması ile aktif olarak devam ettirdim. Adalet ve Kalkınma Partisinin kurulması ile birlikte partiye üye olarak siyasi hayatıma iyice yön verdim. Önce partinin ilçe teşkilatının kurulmasında aktif olarak rol aldım. 2004 Yerel Seçimlerinde partimizin (Akparti) Belediye Meclisi Üyeliği listesinin birinci sırasından meclis üyeliğini kazandım. Belediye Meclis üyeliği yanında zaman zaman Sarıkamış Belediye Başkan vekilliği yaptım.

2004 Yerel Seçimlerinden sonra yapılan Kars İl Kongresinde yönetim kurulu üyesi olarak seçildim. Sırasıyla yerel yönetimlerden ve seçim işlerinden sorumlu il başkan yardımcılığı ve birim başkanlığı görevlerinde bulundum. Partimizde yaptığım her görevi zevkle ve millete hizmet anlayışı ile yaptım. Ak partinin dışında hiçbir parti ile organik bağım olmadı. Lise yıllarından beri özlemini duyduğum hizmet anlayışını Ak Partide yakaladım bu nedenle Ak Parti çatısı altında siyaset yaparak hizmet etmekten mutluluk duymaktayım.

2009 Yerel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma partisinden Sarıkamış Belediye Başkanlığı adaylığı için müracaat ettim. Mevcut başkanımızda bizim partimizdendi. Başkan adaylığı tekrar mevcut başkanımıza tevdii edildi. Aday olamadım ancak aday olmuş gibi partimizin hizmetinde çalıştım. Seçim çalışmasına ve propagandalarına aktif olarak katıldım ve seçimi açık ara kazandık.

Kars İl Başkanlığı’nın son seçimlerinde İl başkan adaylığı için partimizin Genel Merkezine çağrıldım. Teşkilat başkanımız ve başkan yardımcılarımız ile görüştüm. Partimiz tarafından verilecek her türlü göreve hazır olduğumu bildirdim.

Halen Sarıkamış İlçesinde serbest avukatlık yapmaktayım. Evliyim 2 çocuğum vardır.

İlgili Makaleler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir