Sofia Vergara Kimdir Biyografisi Hayatı

Son Güncelleme: 09.09.2020 22:51

Sofia Vergara hayatı Sofia Vergara Kimdir Biyografisi

Sofía Margarita Vergara 10 Temmuz 1972’de dünyaya gelmiş Kolombiyalı manken ve oyuncudur. Annesi ev hanımı olup Sofía’nın beş kardeşi bulunmaktadır. Barranquilla Atlantico’da büyümüştür ve özel bir okula gitmiştir. 18 yaşında evlenmiş, 1991’de oğlu Manolo doğmuş, ancak evliliği uzun sürmemiştir. Sonrasında Sofía üniversitede dişçilik okumuştur.

Sofia Vergara Kolombiya plajlarında bir fotoğrafçı tarafından keşfedilmiş, 17 yaşında ilk reklam filminde oynamıştır. Ancak Sofía dindar ve muhafazakar bir çevrede yetişmiş olması sebebiyle ancak Katolik okulundaki öğretmenlerinin onayını aldıktan sonra reklamda oynamayı kabul ettiğini Ocak 2001 Maxim dergisine verdiği röpörtajında belirtir.

Sofia Vergara 20 yaşında Bogota’ya taşınır ve burada defilelerde mankenlik yapmaya başlar, 1995’ten 1999 yılına kadar Fuera de Serie adlı programın (Tara Reid’in Wild On! Şovu formatındaki dizi dünyanın egzotik yerlerini gösteren bir yapım) sunuculuğunu yapar. Program onu tüm Latin Amerika’da bir star yapar. Sofía daha sonra A que no te atreves (I Dare You) adlı programı da sunar. Ünü A.B.D.’ye taşınan Vergara HBO dizisi Entourage’da konuk oyuncu olur. Katalog ve defile modelliği yanısıra Sofia Vergara bağımsız çalışmalarda da yer alır. 1998, 2000, 2002 yıllarında mayo takvimleri için poz verir. Miller Lite bira reklamında rol alır. Sofia Vergara 1.70 boyunda olup doğal sarışındır. ABC kanalı için Hot Properties ve The Knights of Prosperity dizilerinde de rol alır. Ayrıca Desperate Housewives dizisinin Kolombiya versiyonunda Mary Alice Young adlı karakteri canlandırır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir