Şebnem Kısaparmak Kimdir Biyografisi Hayatı

Şebnem Kısaparmak Kimdir Biyografisi Hayatı

Bu hanfendinin gerçekten sesine duruşuna ve aile yapısına hayranım. Özellikle Fatih Kısaparmak ile birbirlerini o kadar tamamlıyorlar ki hayran olmamak elde değil. Allah birlikteliklerini bozmasın ve bir ömür aynı yastıkta kocatsın ikisini de. Neyse artık Şebnem Kısaparmak biyografisi hakkında bilgiler verelim.


İşte Şebnem Kısaparmak Hayatı

Şebnem Kısaparmak, 1969 yılında Ankara’da doğdu. Şebnem Kısaparmak, Daha lise yıllarındayken, TRT Ankara radyosu Türk Sanat Müziği gençlik korosunda dönemin usta isimlerinden nazariyat, solfej ve icra dersleri aldı. buradaki müzik eğitimine ve Hacettepe Üniversitesinde İktisat Fakültesinde Ekonomi öğrenimine devam ederken, 1988 yılında TRT’nin actığı spikerlik sınavını kazandı. kurum içi eğitim ve sınavlar sonunda, 1989 yılında kadrolu spiker olarak TRT’de çalışmaya başladı. ilk görev yeri TRT dış yayınlar dairesi Türkiye’nin sesi radyosu oldu.

Şebnem Kısaparmak, 1991 yılında, sanatçı Fatih Kısaparmak ile hayatını birleştirince Ankara’dan ve TRT’den ayrıldı. Bu arada eşinin kasetlerine şarkı sözü yazmaya beste yapmaya basladı. 1992 yılında kanal 6 televizyon’na geçti. burada 5 yılı aşkın bir süre haber spikeri olarak görev yaptı ve son 3 yıl boyunca da kanalın Ana Haber bültenini sundu.

1997 yılında mesleğe bir ara verdi ve TGRT için çekilen ” iskele sokak ” adli dizide, bir haber spikerinin hayatından kesitleri canlandırdı. Bu profesyonel anlamda ilk oyunculuk denemesiydi.

Şebnem Kısaparmak, 1989 yılında yeniden habere döndü ve Kanal 7 televizyonunda Ana Haber bültenini okudu. 2000 yılında formalı ve adı kendine ait olan Haber maratonu programını sundu.Spikerlik yaptığı yıllarda, çeşitli kurum ve kuruluşlarca ödüle layık görüldü.

2001 yılının ekim ayında, bir başka dönüm noktası oldu hayatında. “bir şiir’di yokluğun” adini taşıyan ilk şiir albümünü büyük bir çıkış yaşadı ve 2003 yılında çıkarttığı ” hüzam sevda ” adli albümünün de- çok kısa sürede- ayni basariyi yakalaması ve en çok satan kasetler arasında yer almasıyla, şiir ve sanat dünyasında farklı bir çizgi oluşturdu. Şebnem Kısaparmak, evli ve iki çocuk annesidir.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir