Ozan Güven Kimdir Biyografisi Hayatı

Son Güncelleme: 09.09.2020 01:01

Ozan Güven Hayatı Ozan Güven Kimdir Biyografisi

1975 yılında Almanya Berlin’de doğdu. Ünlü oyuncu “Mimar Sinan Üniversitesi’nin Dans Bölümü’nden” mezun olmuştur. Evli ve 1 çocuk babasıdır. Oyuncunun en büyük şansı komedyen “Cem Yılmaz” ile olan uyumudur. “Cem Yılmaz aşşağı yukarı yaptığı bütün sinema filmlerinde “Ozan Güven’le” birlikte çalışmayı tercih etmiş ve “Ozan Güven” bu işlerin hakkından başarıyla gelmiştir.

Ozan Güven, özellikle “Gora” filmindeki robot karakteriyle ön plana çıkmış ve bunu “Uğur Yücel’le” birlikte oynadıkları “Canım Ailem isimli diziyle pekiştirmiştir. Oyuncu “Gora’dan” sonra “Arog” filminde başarılı performans göstersede “Arog” filminin beklenen düzeyden uzak olması bu performansı ön plana çıkarmamıştır.

Ozan Güven, son çalışması “Yahşi Batı” ile yine “Cem Yılmaz” filminde oynamış ve bu filmde birazda olsa “Arog” gibi hayal kırıklığına uğratmıştır bu ikiliyi sevenleri. Çünkü “Cem Yılmaz” ve “Ozan Güven” sevenler birkere alıştılar “Gora” gibi bir filmle mide sancılarıyla gülmeye, fakat ne “Arog” nede “Yahşi Batı” “Gora” filminin çeyreği olamazlar şahsen söylemek gerekirse.

Yinede mutlaka “Cem Yılmaz” gerçekleri görecek ve çıtayı hakettiği ve beğeni gördüğü kademeye doğru taşıyacaktır.

Oynadığı Diziler:
Canım Ailem
Hırsız Polis
Bir İstanbul Masalı
Bana Abi De
Havada Bulut
Aslı ile Kerem
Koçum Benim
Dünya Varmış
İkinci Bahar

Oynadığı Filmler:
Yahşi Batı
A.R.O.G
Anlat İstanbul
G.O.R.A
9
Balalayka

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir