Namık Havutça Kimdir Biyografisi Hayatı

Namık Havutça Hayatı Namık Havutça Kimdir Biyografisi

20 Temmuz1957 yılında, Bandırma Misakça Köyünde çiftçi bir ailenin çocuğu olarak doğdum. İlkokulu köyde bitirdim. Daha sonra Balıkesir Oruçgazi Ortaokulunu bitirerek Çanakkale Öğretmen Lisesini kazandım.

1976’ da Çorum Öğretmen Lisesi’nden mezun oldum . Giresun’ da Kızıltaş Tepe Mah. İlkokulun’ da 1,5 yıl sınıf öğretmeni ve okul müdürü olarak çalıştım

1979’ Balıkesir Necati Eğitim Enstitüsünü bitirdim ,aynı yıl Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak, Adana İmamoğlu Lisesi’ nde göreve başladım. 1979 Aralık ayında TÖB-DER üyesi olarak, Maraş olaylarını Protesto için yapılan boykot sonrası Adana ili Bahçe Ellek Ortaokuluna gönderildim.

12 Eylül 1980 sonrası Askeri darbe sonucu 1402 ‘lik olarak görevime son verildi

1986 yılında, Danıştay kararı ile Adana İmamoğlu Lisesinde tekrar öğretmenlik görevine başladım.

Adana’ da aynı lisede görev yapan coğrafya öğretmeni olan Canan Havutça ile 1990 yılında evlenerek aynı yıl Bandırma Atatürk İllköğretim Okuluna atandım.. Sırasıyla Eğitim-İş, Eğitim-Sen’ in yönetim kurullarında görev yaptım.

1990 yılında Anadolu Ünv.Tarih dalında Lisans eğitimini tamamladım. Bandırma İktisat Fakültesinde İnkilap Tarihi derslerine girdim.

İlgili Makaleler

1996 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdim. Serbest Avukat ve öğretmen olarak her iki mesleği birlikte sürdürdüm.

2002 yılında Kamu Çalışanları Sendika Yasası çıktıktan sonra Eğitim-Sen Bandırma Temsilciliği Başkanlığı’na seçildim.

2004 Yerel seçimlerinde Belediye Meclisi Üyesi seçildim. Bandırma Belediye Meclisi Üyesi ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi ve grup sözcüsü olarak görev yaptım.

2009 CHP Bandırma 1.sıradan İl genel Meclisi üyesi seçildim.

Balıkesir İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan vekili ve Hukuk ve İnsan Hakları komisyonu üyesi olarak görev yapmaktayım.2006 yılında, Balıkesir Barosu yönetim kuruluna seçildim o tarihten bu yana Balıkesir Barosu Yönetim Kurulu üyesi ve Bandırma ADD ve ÇYDD üyesiyim .

Eşim, Bandırma Ayyıldız Anadolu Lisesinde Coğrafya öğretmeni olarak çalışmaktadır.Hukuk fakültesinde okuyan bir kızım ve İlköğretim 5.sınıfta okuyan bir oğlum bulunmaktadır .Halen Bandırma Paşakonak mahallesinde ikamet etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir