Miranda Kerr Kimdir Biyografisi Hayatı

Son Güncelleme: 18.09.2020 00:25

Miranda Kerr hayatı Miranda Kerr Biyografisi Miranda Kerr Kimdir

Miranda Kerr Biyografi Miranda Kerr 1985 Avustralya doğumlu mankendir. Profesyonel olarak kariyerine 1997 yılında keşfedilmesinin ardından başlar. Şu sıralar moda dünyasının yükselen yıldızları arasındadır. En tanınmış çalışmaları arasında Maybelline ve Victoria’s Secret vardır.
Miranda iki çocuklu Kerr ailesinin küçük çocuğudur. Gunnedah adlı küçük bir kasabada yetişmiş katolik okulunda okumuştur. 13 yaşındayken Dolly adlı gençlik magazin dergisinin düzenlediği kapak yüzü yarışmasında birinci olmuş, Melbourne Chadwick ajansıyla mankenlik sözleşmesi imzalamıştır. Kerr kısa sürede hem okuyup hem de çalışarak kariyer yapmayı başarır ve Avustralya Portmans mağazalar zincirinin TV reklamlarında boy gösterir. Daha sonra da Avustralya ve Yeniz Zelanda’daki moda dergilerinin kapaklarını süslemeye başlar.
2004 yılında New York City’e taşınır ve Next ajansıyla anlaşır. Miranda Baby Phat, Lisa Ho, Voodoo Dolls, Levi’s, Bettina Liano, Nicola Finetti, L.A.M.B, Heatherette, Betsey Johnson, Trelise Cooper, Jets, John Richmond, Blumarine Swimwear, Seafolly Swimwear, Victoria’s Secret, Anna Molinari, Roberto Cavalli, Enrico Coveri, Arden B, Cia Maritima, Amuleti J gibi markalara mankenlik yapar.
2006 yılında Maybelline ile anlaşmasından sonra Miranda Kerr Victoria’s Secret defilelerine katılan ilk Avustralyalı manken olur.
2007 yılının başlarında Kerr’in adı Orlando Bloom ile anılmaya başlar ama daha sonra bunun New York’lu emlakçıların kendi projelerinin adını duyurmak amacıyla yapmış oldukları sansasyonel bir haber olduğu anlaşılır. Kerr şu sıralar Avustralyalı müzisyen/manken Brent Tuhtan (Tamarama adlı müzik grubu vardır) ile beraberdir.

Miranda Kerr Kanye West’in Number One ve erkek arkadaşının Everything To Me adlı müzik videosunda rol alır.

Merakla beklenen Victoria’s Secret defilesinde Gisele Bundchen’in yerine başmanken olarak podyuma çıkan Miranda Kerr’in popüleritesi bir anda tavan yaptı.

Victoria’s Secret defilesi, Gisele Bundchen ve Miranda Kerr Avustralya doğumlu mankenin geçmiş yıllarda çekilen fotoğrafları internette peş peşe yayınlanırken, bir barda çekilen kareler en çok ilgi gören fotoğraflar oldu…

Miranda Kerr (d. 20 Nisan 1983, Sidney, Avusturalya) model. Brishbane kasabasında büyüdü. 10 yaşında modellik kariyerine başladı. 13 yaşındayken ailesi ve arkadaşlarının cesaretlendirmesiyle Dolly/Impulse modellik yarışmasına (1997) girmeye karar verdi. Bu yarışmada 1. oldu. Ardından Gençlik Magazin Dergisi Dolly’de gözükerek artık yavaş yavaş kariyerini oluşturmaya başladı.
Miranda Kerr durmaksızın çalışmaya başladı. Birçok önemli reklamda oynadı. Birçok büyük firmanın önemlı bir modeli haline geldi. Bu firmalar arasında Elle, Harper’s Bazaar and Vogue ve daha niceleri vardı ve Kerr artık günümüz dünyasında en büyük mankenler arasında gösterilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir