Matteo Ferrari Kimdir Biyografisi Hayatı

Bu yazımızın içeriğinde Matteo Ferrari hayatı, Matteo Ferrari Biyografisi, Matteo Ferrari Kimdir ve kendisi ile ilgili başka bilgiler bulunmaktadır.

Kendisini tanımamız Beşiktaş forması giymesi ile başlayan ve kaldığı süre boyunca oynadığı futbolla büyük alkış alan futbolcu Matteo Ferrari hakkında bilgileri burada yayınlamaya başlayalım.

Matteo Ferrari

Matteo Ferrari

Çok ilginç bir hayat hikayesi olan Matteo, küçük yaşlarda babasını kaybetmiş ve futbolu bırakana kadar çok çeşitli takımlarda top oynamıştır.

Ferrari, petrol teknisyeni İtalyan bir baba ile Gineli bir annenin oğlu olarak dünyaya geldi. Babası iş icabı Afrika’da çeşitli ülkelerde çalışıyordu. Ferrari, babasının doğduğu yer olan Ferrara’da yetişti. 1993’te 14 yaşındayken babasını kaybetti.

Kariyerine 1995’te SPAL takımında başlayan Ferrari, 1996’da Inter’in altyapısına geçmiş, bir sezon sonra ise A takıma yükselmiştir. Inter’de pek şans bulamayan Ferrari sırasıyla Genoa CFC, U.S. Lecce ve AS Bari takımlarına kiralandı. 29 Ağustos 1999’da Bari formasıyla ilk kez Seria A maçına çıktı. 2000-2002 arasında Inter’de forma şansı buldu.

Inter’den sonra forma giydiği Parma FC’de 3 sezon boyunca 81 maça çıktı ve başarılı bir performans sergiledi. Ağustos 2004’te yeni takımı, bir başka İtalyan devi AS Roma oldu. Kötü bir ilk sezon geçiren Ferrari, 2005-06 sezonunda Everton FC’ye kiralandı. Sezona iyi başlasa da Arsenal maçında geçirdiği bir sakatlık yüzünden futbola ara verdi. Sezon sonu Everton menejeri David Moyes onu takımda tutmaya çalışsa da Ferrari, Roma’ya döndü. 2006-07 sezonunda 36 maçta forma gireyen Lig ikinciliği ve Coppa İtalia şampiyonluğunda takımına yardım etti.

2008-09 sezonunda takımla sözleşme yenilemeyen Ferrari, Genoa’ya bu sefer bonservisiyle transfer oldu. 33 maçta forma giydiği bu sezondan sonra 1 Temmuz 2009 tarihinde Beşiktaş ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir