Franz Kafka Kimdir Biyografisi Hayatı

Franz Kafka Kimdir ve hayat hikayesi ayrıca biyografisi hakkında bilgileri bu yazımızda bulacaksınız. Ayrıca Google Franz Kafka’nın anısını sayfalarına taşıdı belirtelim.

franz-kafkaPrag doğumlu, Almanca yazan ünlü Çek hikayeci 130 yaşında.

Franz Kafka’nın Yaşamı
Franz Kafka modern dünya edebiyat’ının ikonik ve özgün yazarlarından biridir. Temmuz 1883’te Prag’da (Çek Cumhuriyeti) ufak moda eşyalar satan bir dükkan işleten Hermann ve Julie Kafka’nın 6 çocuğunun ilki olarak dünyaya gelmiştir.

Franz Kafka 3 Haziran 1924 tarihinde gırtlak tüberkülozunun sebep olduğu yetersiz beslenme sonucu Viyana yakınlarında hayata gözlerini yummuştur.

Franz Kafka Sözleri
Aforizmaları ile ünlü olan Franz Kafka’nın en ünlü sözlerinden biri “karanlık derinliklere yeterince uzun süre bakarsan o da sana bakar. Canavarlarla savaşan kişi bu sırada onlardan birine dönüşmediğinden emin olmalıdır”

Franz Kafka Eserleri
Franza Kafka tüm eserlerini Almanca yazmıştır. Hayatta olduğu süre içerisinde 7 kitap yazmış, bunların yanında 3 tamamlanmamış roman ve bir çok mektup ve günlük bırakmıştır. En tanınmış eserleri Die Verwandlung (Dönüşüm), Der Process (Dava) ve Das Schloss (Şato) ‘dur.

Kafka’nın bazı önemli eserleri:

1915 – Die Verwandlung (Dönüşüm)
1916–1917 – Die Brücke (Köprü)
1918 – Ein Landarzt (Bir Köy Hekimi)
1919 – Brief an den Vater (Babaya Mektup)
1925 – Der Prozess (Dava)
1926 – Das Schloss (Şato)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı