Selülit Hakkında Her Şey Bilmemiz Gerekenler

Selülit Hakkında Her Şey Bilmemiz Gerekenler

En büyük sorun en büyük dert bu olsa gerek bir bayan için. Magazin basının da bile birisine bel altı vurmak için kullanılacak tek yöntem budur. Selülitleri var yada daha manidar yazılar. Bizde hanımları bu dertten birazcık kurtarmak en azından ne demektir ne gibi çözümleri var açıklamak istedik.

selulitSelülitli cildin derisine dokunulduğunda cildin pürüzünün bozulup sertleştiği görülür. Her 10 kadından 9u bugün selülitleri ile mücadele etmektedir. Ergenlik yıllarından itibaren görülmeye başlayan selülitler kilo almaya bağlı olarak çoğalmaktadır. Kilolu insanlarda selülitler daha belirgin bir yapıya kavuşur. Selülitler genelde kalça ve basen bölgelerinde görülür.

Selülitlerin görülme nedenlerinde ilk sırayı kadınlara özgü hormanel yapı yer alır. Kalıtsal özellikler, yanlış beslenme yöntemleri, sigara ve alkol kullanımının artması, kişinin aşırı stresli olması, hareketsiz bir ortamda çalışmak, yüksek topuklu ayakkabılar giymek selülitlere davetiye çıkarır. Kabızlık durumu ve doğum kontrol haplarının yan etkileri de selülitlerin oluşmasını tetikleyebilir.

Selülit tedavisinde şu yöntemler kullanılır:
1-Akupunktur
2- Ozon Terapi
3- Lazer Terapi
4- Ultrason
5- Basınç Terapisi
6- Mezoterapi
7- Lipoelektro
8- Liposuction

Selülit tedavisinde hastalara düşen bir takım görevler vardır. Bu görevleri şu alt başlıklarda inceleyebiliriz:
1- Hasta her gün bol su tüketmelidir. Su kan dolaşımını ve toksin maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasında çok etkilidir.
2- Hasta beslenmesine çok dikkat etmelidir. Tuz tüketimini minimum seviyeye indirmelidir.
3- Hayvansal yağ kullanımı azaltılmalıdır. Taze sebze ve meyve tüketilmelidir.
4- Selülitli bölgeye düzenli olarak mesaj yaptırılmalıdır. Masaj uygun bölgeye yapıldığı zaman kan dolaşımının hızlanmasını ve selüloitli bölgenin nefes almasını sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir