Aile evcil hayvan almaya nasıl ikna edilir?

Aile evcil hayvan almaya nasıl ikna edilir sayfamızda, uygulayacağınız küçük taktikler ile, şimdiye kadar izin vermeyen ailenizi, evcil hayvan almaya ikna etmenin yollarını anlatacağız.

Evcil hayvanlar, hemen herkesin bakmak, onlarla vakit geçirmek için can attığı canlıların başında gelir. Sevimli oldukları kadar, sadık olmaları, eğitilebilir olmaları, cana yakın olmaları, sizi korumak için her şeyi göze alacak kadar korkusuz olmalarıyla mükemmel canlılardır. Şimdiye kadar yazdıklarımız size gayet keyifli gelebilir ama onları eve getirme istediğinizi ailenize belirttiğiniz anda her şey değişecektir.

Bir köpek almayı yada kedi almayı hayal ediyorsunuz ama ailenizin karşı çıkmasıyla başınız dertte değil mi? Peki onlara bunu kabul ettirmek için taktikler uygulamaya ne dersiniz. Havalara uçmaya hazırsanız okumaya devam edin. İşte evcil almak için aileyi ikna etmenin yolları.

1. Evi temizleyerek onlara sürprizler yapın.
Evi temizleyerek onlara sürprizler yapın

En az haftada bir defa olmak üzere, aileniz işten eve geldiği zaman evi temiz görmeleri sizin ne kadar sorumluluk sahibi birisi olduğunuzu onlara gösterecektir. Ailelerin en büyük korkularından birisi çocuklarına aldıkları hayvanla belli bir süre sonra kendilerinin ilgilenmek zorunda kalmaları. İşte onlara bunun asla böyle olmayacağını kanıtlamak için sorumluluk sahibi olduğunuzu kanıtlamalısınız.

2. Hafta sonu hayvan barınağına ailenizi götürün.
Hafta sonu hayvan barınağına ailenizi götürün

Onlara “sadece bir göz atacağınızı” söyleyerek beraber bir hayvan barınağına gitmeyi teklif edin. Hayvan barınağındayken, burası başıboş, kaybolmuş, terk edilmiş kedi ve köpeklerin barınağı diyerek ailenize can alıcı bilgiler vermeyi de ihmal etmeyin. Sizin onlara bu bilgileri vermeniz ve hayvanların zaten o kafeslerden çıkmak için can atıyor olmaları, onların vicdanında izler bırakacaktır.

3. Bir arkadaşınızın köpeğini 1 yada 2 gün bakmak için eve getirin.
Bir arkadaşınızın köpeğini 1 yada 2 gün bakmak için eve getirin

Onlara sorumluluk sahibi olduğunuzu ve evcil hayvanlarla vakit geçirirken ne kadar çok mutlu olduğunuzu göstermenin en iyi yolu budur. Sizi mutlu gören anne babalar, kendileri de mutlu olacaklardır. Mutluluğunuzun eve gelen köpekten kaynaklandığını onlara hissettirmeye çalışın. Bu arada sizde kaldığı sürece temizliğini, banyosunu, döktüğü tüyleri itina ile temizlemeyi ihmal etmeyin.

4. Onlara komik köpek, kedi yada komik evcil hayvanların videolarını gösterin.
Onlara komik köpek, kedi videolarını gösterin

Herkes onları izlemeyi sever. Sizi güldürebilir, ağlatabilir ve numaralar yaparak hayretler içerisinde bırakabilirler. Ailenize acaba alsak nasıl olur diye düşündürmek bile 1-0 öne geçtiğinizin kanıtı olacaktır.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir