Kivi Maskesi Nasıl Yapılır

Kivi Maskesi Nasıl Yapılır

Çok fazla aldığımız meyvelerden birisi değil kivi ve şu anda da sizlere kivi maskesi yapımı ve kivi maskesi nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağım. Dediğim gibi kiviyi çok nadir mutfağımıza alırız ve ben hiç duymamıştım kivi maskesini.

kivi-maskesiBiraz araştırmadan sonra kivi maskesi hakkında bilgileri topladıktan sonra işte sizlere kivi maskesinin yapılışı :

İlk Kivi Maskesinin Yapımı

Olgunlaşmış bir kivinin dışını zar gibi incecik soyun. Daha sonra bu kabuğu olabildiğince ince bir şekilde dilimleyin. Dilimlenmiş olan kivi kabuklarını yüzünüze yerleştirin ve 20 dakika bu şekilde uzanın. Daha sonrasını biliyorsunuz zaten.

İkinci Kivi Maskesi

Bir miktar kile, kivi suyunu ilave edin. Temiz ve küçük bir tahta kaşık yardımıyla krem haline getirin. Hazırladığınız krem şeklindeki kivi maskesini yüzünüze sürün ve 10 dakika bekleyin. Bu tarif özellikle yüzünde sivilce olanlara çok iyi gelecektir.

Üçüncü Kivi Maskesi
Kivinin suyuna birazcık kil maskesi ilave edip karıştırın. Daha sonra bu karışımı yüzünüze sürün. Yaklaşık 10 dakika dinlendirin. Özellikle yağlı ve sivilceli ciltleriniz varsa çok iyi gelecektir.

Yağlı ciltler için kivi maskesi:
Eğer cildiniz yaplı ise kivi maskesi cildinizdeki yapın dengelenmesinde faydalı olacaktır. Olgunlaşamış kivi kullanmanız cildinizin yağlanmasını engeller. Haftada iki kez kivi maskesi yapmanız yeterli olacaktır. Sivilceleriniz varsa, killi maskeyi tercih edin.

Kuru ciltler için kivi maskesi:
Kivinin kabuklu kısımlarından hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz. Kabuklarda C vitamini daha fazla olduğundan yüzünüze iyi gelecektir. Haftada iki kez kullanmanız sizin için yeterli olacaktır. Cildinizin tahriş olmaması için maskeyi 5 dakika yüzünüzde tutmanız yeterlidir.

Normal ciltler için kivi maskesi:
Kivi maskesi normal cilde sahip olanların cildini daha da berraklaştırır. Maskeyi haftada iki kez ve 10′ar dakika yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir