Bronz Olmak İçin Ne Yapmalı

Reklamlar

Devamlı bronz görünmek yada şöyle diyeyim kışı bronz geçirmek için yazdan kalan bronzluğumuzu nasıl koruyabiliriz. Bronz bir tene sahip olmak için neler yapmalıyız işte bu yazımızda bunu anlatmaya çalışacağız.

bronz-olmak-icin-ne-yapmaliTatile çıkmadan vücut peelingi yapmak en doğrusudur. Peeling yapmaya tatile çıkmadan 1 ay önce başlarsanız mükemmel sonucu alırsınız. Vücut peelinglerini haftada 1 kez banyo yaparken kullanmanız yeterli olacaktır.

Doğru güneş kremi bronzlaşmakta en önemli noktalardan biri. Bronz olmanız için öğlen güneşin en kavurucu zamanında güneşlenmeyin. Vücudunuzda sağlıklı ve uzun süreli bronzluk elde etmek içingüneşe 15:00′ten sonra direkt mesafeli durun. 11:00′den 15:00′e kadar güneşin size direkt olarak gelmesini engelleyin. Özellikle güneşin en tepede olduğu zamanlarda gölgede bile bronzlaşmanız mümkün olacaktır.

Vücudunuzu dışardan beslediğiniz kadar içerden beslemeniz de önemli. Bunun için havuç, kayısı, şeftali gibi beta karoten içeren besinler tüketmenizde fayda var. Bu yolla ciltteki melatonin pigmentinin aktif hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu da daha fazla ve kalıcı bronzluğun kapılarını size açar.

Sıcak suyla duş almak bronzken yapacağınız en büyük hatadır. Sıcak su derinizin rahatlamasını sağladığı için soyulmanızı kolaylaştırır. Yaz ayları bronzluğunuzun uzun sürmesi için kesinlikle sıcak su ile duş yapmayın.

Bronz teninize nemlendirici ve besleyici yağ sürmeyi ihmal etmeyin. Bu derinizi besleyecek ve bronzluğun daha kalıcı hale gelmesini sağlayacaktır.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.