Bronzlaşmak ve Bronz Teni Korumak İçin Ne Yapmalı?

Bu sayfada

Bronzlaşmak için ne yapmalı?

Yaz ayı boyunca tatilde güneşin altında kalarak elde ettiğiniz bronzluğu korumak her ne kadar zor görünse de bazı yöntemler ile imkansız değil. Özellikle evde deneyeceğiniz bakım yolları ile cildinize kalıcı bronzluk sağlayabilirsiniz.

Öncelikle tatile ne zaman çıkacağınıza göre bir plan hazırlayarak işe başlayabilirsiniz. Tatile çıkmadan önce vücut peelingi yapmak bronzlaşmak için en doğrusudur. Peeling yapmaya tatilden 1 ay önce başlarsanız mükemmel sonuç alırsınız. Banyo esnasında haftada 1 günde defa olmak üzere peeling yapabilirsiniz. İşte haberimizde, bronz ten nasıl kalıcı hale getirilir ve hızlı ve sağlıklı bronzlaşmak için yapılması gerekenler anlatılmıştır.

Bronz teni korumak için ne yapmalı?

Bronz teni korumak için ne yapmalı?

1. Güneş kremi kullanın

Doğru güneş kremi bronzlaşmakta en önemli noktalardan birisidir. Güneşin en yakıcı olduğu zamanlarda değil de saat 15:00’den sonra güneşlenmek sizin için daha faydalı olacaktır. Özellikle güneşin en tepede olduğu zamanlarda gölgede bile bronzlaşmanız mümkün olacaktır.

Bronzlaşmak için ne yapmalı?

2. Doğru beslenin

Vücudunuzu dışardan beslediğiniz kadar içerden beslemeniz de önemli. Bunun için havuç, kayısı, şeftali gibi beta karoten içeren besinler tüketmenizde fayda var. Bu yolla ciltteki melatonin pigmentinin aktif hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu da daha fazla ve kalıcı bronzluğun kapılarını size açar.

Bronzlaşmak için ne yapmalı?

3. Soğuk suyla duş alın

Sıcak suyla duş almak bronzken yapacağınız en büyük hatadır. Sıcak su derinizin rahatlamasını sağladığı için soyulmanızı kolaylaştırır. Yaz ayları bronzluğunuzun uzun sürmesi için kesinlikle sıcak su ile duş yapmayın.

Bronzlaşmak için ne yapmalı?

4. Nemlendirici sürün

Bronz teninize nemlendirici ve besleyici yağ sürmeyi ihmal etmeyin. Bu derinizi besleyecek ve bronzluğun daha kalıcı hale gelmesini sağlayacaktır. Güneş ışınlarının etkisinden nem kaybeden cildiniz için, duş alırken daha fazla kurumaması için mutlaka nemlendirici özelliği olan duş jelleri kullanın. Cildinizin bazı bölümleri soyulmaya başladığında peeling görevi gören duş jelleri ile peeling uygulayın.

Bronzlaşmak için ne yapmalı?

5. E vitamini kullanın

Kendinizi biraz şımartın ve hem yüzünüze hem de dekoltenize özel bir bakım uygulayın. Güneşin yol açtığı olumsuz etkiler ve nem kaybına karşı E vitamini kullanabilirsiniz. Bu vitamin cildin nem oranını dengelerken aynı zamanda serbest radikallere karşı de korur. Aynı zamanda hücrelerin ve dolaysıyla cildin kendini yenilemesini sağlar. Bu arada saçlarınıza da bakım uygulamayı ihmal etmeyin.

Bronzlaşmak için ne yapmalı?

6. Göz maskeleri uygulayın

Göz altını canlandırmak için sunulan özel bakım pedleri bulunuyor. Bu pedler temizlenmiş cilde uygulanıyor ve 20 dakika bekletiliyor. Dikkat: Pedler günlük bakım kreminin yerine kullanılamaz. Sadece krem yapılan bakımı destekler.

Bronzlaşmak için ne yapmalı?

7. Cildinizi temizleyin

Makyaj kalıntılarını ve kiri bir temizleme losyonu ile temizleyin. Ardından cildinizi su ile tekrar yıkayın. Eğer cildinizde lekeler görüyorsanız mutlaka peeling uygulayın. Bu ölü hücreleri temizler ve bronzlaşmış bir alt katmanı ortaya çıkarır. Vücudunuzu hafif kurulayıp kremlenmeyi unutmayın.

Bronzlaşmak için ne yapmalı?
Duş aldıktan sonra havlunuza sarınıp fazla bastırmadan vücudunuzdaki ıslaklığı hafifçe alın. Burada en önemli faktör cildin nemini dengeleyebilmek. Bunun için nemlendirici vücut losyonları ve After – Sun ürünleri kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir