Organik kil maskesi tarifi

Organik kil maskesi tarifi Organik kil maskesi nasıl hazırlanır

Organik kil maskesi yapımı hakkında ve nasıl kullanılacağı hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz arkadaşlar.

Kili ister toz halinde istersenizde taş kıvamında alabilirsiniz. 4 tatlı kaşığı kil maskesi, 1 kahve fincanı gül suyuyla sulandırın iyiyce karışrın. Selma hanım maskeyi yavaş yavaş karıştırın. Üzerine 1 tatlı kaşığı daha kil ilave edin ama yavaş yavaş olacak.

Kıvamı koyulaşacak topaklanma şeklinde olmayacak kremsi kıvamında olacak. Hafif miktarda C vitamini eczanelerde satılıyor. yarım kaşık Buğday özü yağ ilave edin.Buğday özü yağı ise hücre yenilenmesini hızlandırır ve aynı zamanda en zengin E vitaminidir iyice karıştırın. Biraz dinlendirin.

Maskemizi daha zengin hale getirmek isterseniz içerisine özellikle akneli ve problemli bir cilde sahipseniz içerisine 15 damla lavanta yağı, 2 damla nane yağı 3 damla limonlada zenginleştirebilirsiniz.

Uygulama: Cildi temizledikten sonra en uygun uygulama zamanı ise banyo sonrası cildinize uygulayın. Masaj hareketleriyle cildinize sürün ve kurusun kuruduktan sonrada ılık suyla cildinizi yıkayın. Bu maskeyi tüm cilt tiplerine uygundur. Şayet cildiniz kuru ise limon yağını koymayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir