Ellerimizin Bakımı

Ellerimizin Bakımı

Ellerimizin bakımı nasıl yapılır ve ellerimizin bakımını yaparken nelere dikkat etmeliyiz sizlere detaylı ve püf noktalarını içerecek şekilde anlatalım arkadaşlar.

Ellerimiz vucudumuzun en çok kullanılan organlarından birisidir ve bu nedenlede bakımıda oldukça önemlidir. Peki ellerimizin bakımı nasıl olmalıdır.

Ellerimiz günlük hayatımızda en çok yıpranan deriye sahiptir .Özellikle, ev işlerinde kullanılan deterjanlardan dolayı ya da kış aylarında soğuk havadan dolayı ellerimiz sertleşmiş, kurumuş ve bakımsız kalmış olabilir. Ayrıca şunu unutmayın ki ellerinizin durumu yaşınızı ele verebilir.

Temizlikten Hemen Önce Yapılması Gereken El Bakımı

Malzemeler
1 tatlı kaşığı kil
1 tatlı kaşığı badem yağı
2 adet yumurta sarısı

Uygulama
Tüm malzemeyi bir kaba koyarak, merhem halini alana kadar iyice karıştırın. Kullanacağınız zamana kadar buzdolabında saklayabilirsiniz. Eldivenlerinizi giymeden önce ellerinize iyice yedirerek sürün. Eldivenlerinizi çıkardığınızda ellerinizi yıkayın.

Ellerinizin Daha Güzel Görünmesi İçin El Bakımı

Bir limon suyuyla zeytinyağını karıştırıp sürün.

İlgili Makaleler

Havanda dövülmüş bir limon kabuğu, ezilmiş bir beyaz lale soğanı ve 100gr taze kaymaktan elde edeceğiniz kremi her gün kullanın.

Ellerinizin Yumuşak Olması İçin El Bakımı

1 litre suya 1 avuç dolusu ısırgan otu koyup kaynatın ve ılıdıktan sonra ellerinizi bu suyla yıkayın.

Birkaç tane salatalığın kabuklarını biraz derince soyun ve bu kabuklarla ellerinizi ovun.

1 litre suya 1 avuç dolusu ısırganotu koyup kaynatın ve ılıdıktan sonra ellerinizi bu suyla yıkayın.

2 çorba kaşığı tatlı bademyağı ve 1 tatlı kaşığı kakaoyağını karıştırıp kısık ateşte biraz ısıtın. Ilıdıktan sonra ellerinizin çatlaklarına sürün.

Oluşacak Çatlakları Önlemek İçin El Bakımı

Ellerinizdeki çatlaklar için limon suyu ve kolonyayı karıştırıp elinize sürün.

Elleriniz İçin Gece Kremi

Bir tatlı kaşığı balı biraz ısıtarak eritin. İçine iki çorba kaşığı susam yağı, bir çorba kaşığı bademyağı ve bir çorba kaşığı gliserin katın ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırıp bir kavanoza koyun. Gece yatmadan önce ellerinize bu kremden sürüp iyice yedirin ve yumuşak bir eldiven takın. Elleriniz yumuşacık olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir