Doğal Cilt Bakım Ürünleri

Doğal cilt bakım ürünleri son zamanlarda hem Türkiye’de hemde dünyada en fazla tercih edilen ürünler arasına girmeyi başardı. Hem zararlı maddelerin olmaması hemde tamamen bitkisel olmaları tercih edilmelerinin başlıca sebebi.

Burada bakımlı güzel bir cilt için doğal ürünler hangileridir ve hangileri uygulanmalıdır gibi sorularımıza da cevaplar bulacağız. Herkesin istediği şey zaten kullanacağı ürünlerin içeriğinde kimyasal olmaması ama cildimiz için ne alırsak alalım mutlaka içeriğinde oluyor ve bu maddeler bizlere zarar veriyor.

Bitkisel Cilt Ürünleri

Bitkisel Cilt Ürünleri

Bitkisel cilt ürünleri ile cildimize makinelerin geliştirdiği sentetik maddeleri kullanmadan güzellik katabiliriz. Yapmamız gereken ihtiyacımızı belirlemek ve o ürünü doğru şekilde kullanmak. Şimdi bu ürünleri ve ne işi yaradıklarını faydalarını öğrenelim.

1. Kayısı

Deriyi temizler, besler ve canlandırır. Normal ciltlere gerginlik, esneklik verir. Bir parça kayısıyı yüzünüzde ezin. Deriye işlemesi için kurumaya bırakın.

2. Badem

Birçok güzellik müstahzarı­nın karışımına girer; dinlendirici, yumuşatıcı ve besleyici özellikleri vardır. Acı badem hamuru nefis bir doğal deodoranttır.

3. Akdiken

Dinlendirici ve kan hücumunu önleyici bir etkisi vardır; bir güzellik kremine katıldığı takdirde, kızarıklıkları ve sivilceleri iyileştirir.

4. Patlıcan

Teni hafifletir, beyazlatır ve birçok deri hastalıklarını önler.

5. Avokado Armudu

Tropikal bölgelerde yetişen bir meyvedir. Yağının canlandırıcı ve vitaminlendirici bir özelliği vardır.

6. Peygamber çiçeği

Yorgun ve şişkin göz kapaklarına ve kızarmış gözler için.

7. Papatya

Dinlendirir, kan hücumunu önler ve dezenfekte eder.

8. Havuç

Deri ve dokular için gençleştirici bir gücü vardır deri hastalıklarında tavsiye edilir.

9. Limon

Yağ sızması ve gözeneklerin gevşemesiyle savaşır. Kırışıklıkları giderir, teni beyazlaştırır, yüz ve eller İçin hazırlanan birçok karışıma katılır.

10. Salatalık

Ferahlatıcı ve pekiştirici özellikleri vardır kozmetikte çok kullanılır.

11. Tere

Tere özü, dişleri kuvvetlendirici harika bir maddedir.

12. Çilek

Pekiştirici, canlandırıcı ve cildi gerici özellikleri vardır. Yağlı > donuk ciltlere çok iyi gelir.

13. Marul

Madensel tuzlar bakımından çok zengindir ve güneş yanıklarını iyileştirir. Deriyi beyazlatır ve parlaklık verir.

14. Kıhçotu

Yaraları kapatın ve güneş yanıklarında çok etkili bir maddedir.

15. Portakal

Çok besleyici ve güç arttırıcı etkisi vardır; hatif bir pekiştiricidir.

16. Mürver

Ferahlatıcı ve güç arttırıcı etkisi vardır; deriyi temizler. Mürver suyu tahriş olmuş ve pürtüklü ciltlere özellikle tavsiye edilir.

17. Çay

Kan hücumunu önleyici ve hafifletici etkisi vardır. Kompres şeklinde, kızarmış ve yorgun gözlere, losyon şeklinde ise güneş yanıklarına çok iyi gelir.

Doğal Cilt Bakım Yağları

Doğal Cilt Bakım Yağları

Doğal cilt bakımı yağları ile vücudunuza hiç bir katkı maddeli ürün girmeden cildinize bakım yapabilir güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Cildinizde ki sorunu doğru teşhis ederseniz bu ürünler ile sonuç almamanız imkansız.

1. Macadamia Fındık

Yağı Macadamia yağı, özel bir nemlendiricidir. Cilde yoğun nem verir. Macadamia fındık yağı, cildimizin sebumunda önemli bir görevi olan palmitoleic asit içerir. Yaşlandıkça cildimiz bu asidi az üretmeye başlar. Macadamia fındığı haricinde hiçbir bitki bu asidi içermemektedir.

2. Süt Tozu

Pek çok doğal ürün, süt tozu içermektedir. Süt tozu, mükemmel bir arındırıcıdır. Düzenli kullanımda cildiniz pürüzsüzleşir.

3. Zeytinyağı

Zeytin yağı, mükemmel bir besleyici nemlendiricidir. Cildinizi ipeksi yumuşaklığa kavuşturur.

4. Aloe Vera

Aloe Vera, krem ya da jel yapısında olsun yanıklar, iltihaplar ve tahriş için oldukça faydalıdır. Cildi rahatlatırken aynı zamanda ağırlık yapmadan nem de verir. Özellikle yağlı cilt için uygundur. Ayrıca, çatlamış deri için de oldukça faydalıdır.

5. Nane Yağı

Nane yağı, mükemmel bir doğal iyileştiricidir. Cildinizi canlandırır ve pürüzsüzlük kazandırır. Aynı zamanda baş ağrıları ve kas ağrılarının giderilmesinde de oldukça etkilidir.

6. Süt

Dolabınızdaki süt, cildiniz için mükemmel bir üründür. Cildinizi pürüzsüzleştirir. Kuru veya tahriş olmuş cilt için oldukça uygundur.

7. Kakao ve Shea Yağı

Kakao ve shea losyon, cilt kremleri, şampuan ve saç kremlerinde yer alan mükemmel nemlendirici içeriklerdir. Saç ve cildinizi ipeksi yumuşaklığa kavuşturur ve yoğun nem kazandırır. Kakao ve shea yağını güneş yanıklarından çatlaklara kadar pek çok şey için kullanabilirsiniz.

8. Avokado Yağı

Avokado yağı, avokadodan elde edilir. Avokadoyu buzdolabınızda bulundurabilir ya da doğal avokado yağı içeren ürünler temin edebilirsiniz. Avokado yağı, A, D ve E vitamini açısından zengindir. Avokado, diğer doğal ürünlerden çok daha iyi cildinize nüfuz eder. Cilde yumuşaklık kazandırırken ince çizgilere karşı bakım sağlar.

9. Jojoba Yağı

Jojoba yağı, pek çok şampuan ve besleyicide bulunmaktadır. Kendi vücudumuzun sebumunda yer alan vitamin, mineral ve proteinlere benzer vitamin ve proteinler içermektedir. Jojoba yağı, hücre yenilenmesini desteklerken aynı zamanda saçınızı ve cildinizi nemlendirir.

10. Üzüm Tohumu Yağı

Üzüm tohumu yağını direk cildinize uygulayabilir ya da vitamin olarak alabilirsiniz. Üzüm tohumu yağı, vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. Cilde yumuşaklık kazandırırken nem de sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir