Bitkilerle cilt bakımı nasıl yapılır

Bitkilerle cilt bakımı Bitkilerle cilt bakımı önerileri

Bitkisel olarak yapılan cilt bakımı her zaman olumlu sonuçlar vermiştir arkadaşlar. Bu yazımızda bitkilerle cilt bakım maskeleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Cilt Berraklaştırmak İçin Maske

Bir adet salatalığın kabuklarını soyun. 4 kaşık bakla unu ile birlikte iyice ezin. Daha sonra karışıma içine bir yumurta sarısı iki çorba kaşığı ekşi yoğurt katarak iyice yoğurun. Son olarak bu hamurun içine krem kıvamına gelene kadar lavanta çiçeği suyu ilave edin. Hazırladığınız kremi yumuşak bir fırça ile göz çevresi hariç bütün yüzünüze sürün ve yarım saat bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Cilt Yumuşatıcı ve Nemlendirici

Yarım fincan gül suyunun içine yarım fincandan biraz daha fazla gliserin koyup karıştırın ve bu karışıma batırdığınız pamukla cildinizi silin.

Normal Ve Kuru Cilt İçin Maskeler

Bir adet elmanın kabuklarını soyup mikserden geçirin. İçine 1 yemek kaşığı krema ilave edip iyice karıştırın. bu karışımı boynunuza ve yüzünüze sürüp 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Bir kaç uygulamadan sonra cildinizin kadife gibi yumuşacık olduğunu göreceksiniz (Haftada iki kez uygulayabilirsiniz.)

1 çay kaşığı glikoz, 1 yumurta sarısı, 10cl sirkeyi iyice karıştırdıktan sonra içine krem kıvamına gelecek kadar ayçiçeği yağı katıp karıştırın. Cam bir kavanozun içine koyarak buzdolabında bir gece beklettikten sonra pamuk yardımı ile cildinize yumuşak hareketlerle sürün. ve yarım saat sonra cildinizi yıkayın.

Bir çay bardağı dolusu gülsuyunu hafifçe ısıtın. İçine 25gr süt tozu, 1 tatlı kaşığı çiçek balı ve 30 gr badem yağı ekleyerek iyice karıştırın. Bu karışımı cildinize iyice yedirdikten sonra yarım saat bekleyip cildinizi ya ıslak mendil ile ya da ılık su ile yıkayın.

2 yemek kaşığı kremanın içine 1 yemek kaşığı çiçek balı ve mayonez kıvamına gelecek kadar ayçiçeği yağı katarak iyice karıştırın. Akşam yatmadan önce cildinize maske şeklinde sürüp yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

2 adet havucun suyunu çıkardıktan sonra içine 1 yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı katıp bir kavanozun içinde iyice çalkaladıktan sonra pamuk yardımı ile karışımı cildinize sürüp 15-20 dakika bekleyin. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Cilt Çatlakları İçin Maske

Bir adet soğanın suyunu çıkarıp içine bir çay kaşığı zambak yağı, bir adet yumurta sarısı ve krem kıvamına gelecek kadar bal katıp yoğurun.Hazırladığınız bu karışımı cildin çatlayan kısımlarına sürün.

Bir adet avokadoyu iyice ezin ve içine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ile yarım tatlı kaşığı bal ve bir yumurta sarısı ile ekledikten sonra iyice karıştırın.Bir yemek kaşığı zeytinyağı katıp karıştırmaya devam edin. Malzemeler iyice karıştıktan sonra Yüzünüze maske şeklinde sürün. Yaklaşık yarım saat sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir