Cilt Rengini Açmak İçin 6 Doğal Yöntem

Cilt rengini açmak için 6 doğal yöntem yayınlayacağımız bu sayfamızda, belli bir yaştan sonra canlılığını ve parlaklığını kaybeden cildimizi tekrar eski haline getirmek için bitkisel yöntemlerden bahsedeceğiz.

Erkek yada kadın olun etrafınızda yumuşak ve parlak cilde sahip gençleri görünce imrenirsiniz. Yaşlanmaya başladığımız zaman, cilt donuk ve koyu görünmeye başlar. Çoğu insanın cildi 30’larda daha koyu bir renk alır ve sizde de bu sorun varsa artık müdahale etme zamanınız gelmiş demektir. İşte o yöntemleri burada sizin için hazırladık.

Cilt Rengini Açmak İçin Doğal Yöntemler

Mutfağımızda kullandığımız ve cildi beyazlatmaya yani cilt rengini açmaya yarayan o kadar çok malzeme var ki sizde neler olduklarını öğrenince şaşıracaksınız. İşte bunlardan bazıları:

1. Portakal

Portakal

İki kaşık portakal posası alın ve bir tutam zerdeçal ile karıştırın. Karışımı uyumadan önce yüzünüze uygulayın ve ertesi sabah yıkayın.

2. Bal

Bal

Cildin rengini kaybetmesine genellikle kuru cilt neden olur ve bal, cildi nemlendirmenin yanı sıra aydınlatmaya da yardımcı olur. Yüzünüze on dakika uygulayın, ardından ılık suyla yıkayın. Bu aynı zamanda ölü deri hücrelerinin atılmasına yardımcı olur ve genel olarak yüzünüzün daha parlak görünmesini sağlar.

3. Yoğurt

Yoğurt

İlgili Makaleler

Yoğurt, cildi beyazlatmak için harika olan laktik asit içerir. Birkaç dakika yüzünüzde bırakın ve ardından ılık suyla yıkayın. Bu aynı zamanda çillerden kurtulmaya da yardımcı olur.

4. Salatalık

Salatalık

Salatalıktaki doğal büzücüler cildi aydınlatabilir ve içinde bulunan A vitamini cildin melanin üretimini kontrol edebilir. Bir salatalığı rendeleyin ve suyunu yüzünüze sürün. 15 dakika bekletin ve yıkayın. Bunu bir ay boyunca tekrarlamak koyu teninizi önemli ölçüde açacaktır.

5. Domates

Domates

Domates, cildi güneşin zararlarına karşı koruyan bir antioksidan olan likopen içerir. Ayrıca cildin koyulaşmasına neden olan UV ışınlarına karşı cildi daha az hassas hale getirir. Ayrıca cildi aydınlattığı bilinen yüksek miktarda C vitamini içerir.

6. Limon

Limon

Limon, cildinizi beyazlatmaya yardımcı olan asidik bir özellik içerir. Limon ayrıca yeni bir hücrenin üretimini uyaran C vitamini açısından da zengindir. Cilde bir dilim limon sürüp suyunun cildinize yapışmasını sağlayabilirsiniz. Bir saat bu şekilde bekledikten sonra suyla yüzünüzü durulayın ve bu yöntemi her gün yapın. Bu yöntem yüzünüzde yara izlerinin oluşmasını önlemeye ve cilt tonunuzu açmaya yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir