Cilt Kırışıklıklarını Önlemek İçin

Cilt Kırışıklıklarını Önlemek İçin Neler Yapılmalı

cilt-kirisikliklarini-onlemek-icinYaşlanıyor muyum acaba diye düşünebilirsiniz kırışıklıkları görünce. Normal birşey bu herkes böyle düşünebilir ama yaşlanmayı yada kırışıklıkları önlemenin yolları ile bunlardan kurtulabiliriz.

Cilt kırışıklıklarını önlemek için öncelikle cilt tipinizi öğrenmeniz gerekir. Yağlı cilt bakımı, kuru cilt bakımı, karma cilt bakımı hepsi ayrı ayrı yöntemlerle bakım ister. Cilt tipinizi öğrenmek için, alanında uzman bir güzellik merkezine giderek, gerekli cilt testlerini birkaç dakika da yaptırabilirsiniz. Cilt tipinizi öğrendikten sonra, düzenli olarak hafta 2 defa cildinize uygun cilt bakım maskesi uygulayarak, cildin yaşlanmasını geciktirebilir veya var olan cilt kırışıklıklarını derecesini azaltabilirsiniz.

Bunun için öncelikle her sabah kalktığınızda cilt tipinize uygun yüz yıkama jelleri ile yüzünüzü yıkayıp, ardından mutlaka cilt tipinize uygun nemlendirici krem sürmeli ve gece boyu uyku esnasında nem kaybeden cildinizi nemlendirmelisiniz. Akabinde gece yatmadan önce yine yüz yıkama jeli cildinizi temizlemeli ve cilt tipinize uygun kırışık önleyici cilt maskesini yüzüne uygulamalı ve bekleme süresi bittikten sonra ılık su ile yüzünüzü duruladıktan sonra mutlaka gece kremi için özel üretilmiş nemlendirici krem sürmelisiniz.

Cildi çabuk kırışan kişilere baktığınızda hepsinin ilk ortak noktasının kuru ciltlere sahip olduğunu görürsünüz. Zira kuru cilt en çabuk kırışan, çok çabuk yaşlanan cilt tipidir. Bu sebeple cildinizin ihtiyacı olan nem oranını mutlaka gerek nemlendirici kremler ile gerek faydalı besinler ile sağlamalısınız. Ayrıca gün içinde mutlaka 5 dakika yüz jimnastiği yaparak cildinizin elastikiyetini artırmalı ve böylece cilt kırışıklıklarına müsaade etmemelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir