Cilt için en güzel maskeler

Cilt için en güzel maskeleri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız arkadaşlar. Cilt için maske yapmak cildi güzelleştirir cildinize güzel bir görünüm kazandırır.

Cilt güzelliği için nasıl bakım yapmalıyız, sadece kozmetik ürünlerden mi faydalanmalıyız yoksa, evde kendimizde maske ve bakım yapmalımıyız?

cilt-icin-maskelerMaskeler, çabuk ve etkili sonuç için cildin imdadına yetişen kozmetik ürünleri arasında önemli bir yer tutuyor. Maskeler özel formülleri sayesinde temizleyici, nemlendirici, onarıcı, canlandırıcı gibi değişik işlevlere sahipler. Kuru, yağlı, karma, hassas… Özetle her cilt tipi için uygun olanları var. Gece veya gündüz ne zaman isterseniz uygulamanız mümkün. Tek şartla, cildiniz makyajsız ve temiz olmalı. En doğru uygulama peryodu ise, haftada 1 kez.

İşte, en çok kullanılan ve el altında bulunması gereken 2 maske türü ve etkileri:

Nemlendirici maskeler
Yaz aylarında güneş, rüzgar, klorlu ve tuzlu su, rejim derken cilt yıpranır, nemini ve canlılığını yitirir. Nemlendirici maskeler cildi derinlemesine nemlendirip nem tutma bariyerinin onarılmasına yardım eder, nemsizlik veya kuruluktan oluşan tahrişleri giderir, hassasiyeti yatıştırır. Cilde parlaklık, canlılık ve yumuşaklık kazandırır.

Eğer cildiniz fazlasıyla yıpranıp hassasiyet kazandıysa düzelene dek nemlendirici maskeyi haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz. Nemlendirici maskeler genellikle fazlası kağıt bir mendille alınarak yüzde bırakılır.

Temizleyici maskeler
Kent yaşamında ve kış aylarında cildi toz ve kirden hızla arındırarak cildin derinlemesine temizlenmesinde son derece etkilidirler. Cildi fazla yağ salgısından ve ölü hücrelerden de temizledikleri için cildin sağlıklı ve net bir görünüme kavuşmasını sağlarlar. Yağlı ciltler için hazırlanmış olanları cildi temizlemenin yanı sıra sebum salgısını da dengeleyerek siyah nokta ve sivilce oluşumunu da engeller.

Bu iki tip maskenin yanı sıra, cildin ihtiyaçlarına göre, besleyici, kırışık önleyici ve azaltıcı, onarıcı, leke giderici, enerji verici gibi etkilere sahip maskeler de vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir