Cilt Çatlakları İçin Farklı Bir Bakış ve Öneri

Cilt Çatlakları İçin Farklı Bir Bakış ve Öneri

Cilt çatlakları ile başı dertte olanlar için şimdiye kadar çok yazdık ama bu seferki yazımız biraz daha değişik olacak ve farklı bir bakış açısı sunacaktır sizlere arkadaşlar.

cilt-catlaklariÇünkü bu yazıyı daha yeni okudum ve diğer yazılarımıza benzemediğini gördüm sizlerle paylaşayım istedim. İşte o yazı:

Özellikle çok kilo alıp, verenlerde, hamilelik dönemlerinde ve güneşe sakınmadan çıkanlarda sıkça görülür.
Dermatologlar bir takım lazer tedavileri önerse de bunlar yüzde yüz başarı sağlayamaz ve gerçekten de çok uzun süreli ve maliyetledir. Bu anlamda hazır yaz gelmiş ve biz de denize gitmeye hazırlanırken size oldukça etkili bir çatlak tedavi yöntemi önermek istiyorum.

Bitkisel kürü uygulamadan önce tavsiye edilen sıcak bir banyo yapmanız ve cildin yumuşamasını sağlamanız. Temiz cilt her zaman karışımlara daha iyi tepki verir.

Banyo sırasında çatlak oluşan bölgelere kese yaptıktan sonra, 20’şer gram badem yağı, kakao, gliserini karıştırın. 10’ar gram’da çörekotu, kantaron yağı, zeytinyağı ve keten yağını karıştırıp diğer karışıma ekleyin. Bu bitkisel formülü çatlak olan bölgelere yedire yedire masajla sürün. En az 10 dakika masaj yaparak sürmeniz çok önemli. Her gün tekrarlayın.

Gözeneklere bitkisel doping!
Ananas yiyerek zayıflayın!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir