Ballı cilt bakım maskesi

Ballı cilt bakım maskesi ballı cilt maskesi

Balla yapılan cilt bakım maskeleri aslına bakarsanız oldukça fazladır ve balın cilt için yararı da oldukça fazladır. Peki ballı cilt bakım maskeleri nelerdir beraber inceleyelim.

• Bir kâsenin içine 2 yemek kaşığı bal, 1 adet yumurtanın sadece sarısını katın ve iyice karıştırdıktan sonra, yıkamış olduğunuz yüzünüze parmak uçlarınızla masaj yaparak sürün. Bu karışımı boyun kısmınıza da sürerseniz boyunda oluşan kırışıklıklara da faydası olacaktır. Ballı maskeyi cildinizde yarım saat tuttuktan sonra kâğıt mendil ile çıkarın.

• Bir kâsenin içine 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurdu koyun ve karıştırın. Elde ettiğiniz ballı maskeyi cildinize sürdükten sonra 10 dakika boyunca sürekli parmak uçlarınızla yüzünüze masaj yaparak ballı maskeyi cildinize yedirin. 10 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

• Bütün bir elmayı çekirdek yatağı çekirdekleri ile birlikte 4 e bölüp, mutfak robotuna atın ve püre haline gelene kadar çekin. Ardından içine bir yemek kaşığı bal ilave edip karıştırın ve 10 dakika dinlenmek üzere buzdolabına kaldırın. 10 dakika sonra ballı maskeyi yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile yıkayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir