Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

Reklamlar

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

Ben düğünlere çok giderim ve dışarı da tanıdığım insanların düğünlerde yapılan o makyaj sayesinde ne kadar çirkin gözüktüklerini gördüm hep.

Yaa arkadaşlar artık şu düğün makyajı ve gelin makyajı olayını değiştirelim. Özellikler gelinler o makyaj ile o kadar kötü görünüyorlar ki halbuki makyaj yapmasalar harika görünüyorlar.

gelin-makyajiPeki gelin makyajı nasıl olmalıdır inceleyelim:

Gelin makyajı prova yapılmadan olmaz. Çünkü gelin adayı zaten o günlerde bir kararsızlık aşamasındadır. Hangisi daha güzel sorusunu en çok bu aşamada kendine ve çevresine sorar. Bu nedenle makyajın belirlenmesi önemlidir. Aksı takdirde yapılan makyajın silinip tekrar yapılması yüze zarar verebilir. Provayı yapmak için önerilen tarih düğün gününden bir hafta öncesidir.

Öncelikle kendini doğru ellere teslim ettiğinden emin olmalı, bu nedenle de kesinlikle prova yaptırmalı. Bunun yanında kullanılacak malzemenin kalitesi de cok önemli çünkü yapılacak makyajın kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesi budur. Makyajın kalitesi, uygulama yapılacak kişinin cilt kalitesiyle doğru orantılıdır. Gelin adayı kesinlikle en az bir halta öncesinden cilt bakımı yaptırarak kendini ve cildini gelin makyajı için hazırlamalıdır.

Makyajın yüzde asılı kalmaması yani uyum içinde bir ahenk oluşturması için bazı kriterler vardır. Bunlar; gelinlik modeli, saç rengi ve modeli, düğünün yapılacağı mevsim ve mekanın yanı sıra gelin adayının kişiliği gibi… Bu yüzden doğru uygulama yapılması son derece önemlidir.

Porselen makyaj yüzde var olan tüm kusurların kapatılıp pürüzsüz bir yüz oluşturulmasıdır. Bu uygulamanın özellikle gelin makyajlarında trend olması özellikle Kryolan profesyonel makyaj ürünlerinin kapatıcılık özelliklerinden ortaya çıkmıştır. Her iki uygulama da kalıcı örtücü ve kusursuz bir yüz için önerilecek tek makyaj uygulamasıdır.

Özellikle gelin makyajlarında hedef, makyajın örtücü ve kalıcı olduğundan bu iki teknik özellikle tercih edilmektedir. Ayrıca gelin makyajı aynı zamanda fotoğraf çekimi için de uygun olmalı, bu nedenle düğün makyajlarında profesyonel makyaj ürünleri ile yapılan porselen ve su bazlı makyaj uygulamaları tercih edilir.

Yapılan makyajın hava şartlarından etkilenmemesi, gün boyu aynı kalitede kalması ayrıca gelinin duygulanıp ağlasa bile tüm makyajının akmaması gerekir. Bu nedenle önerimiz sabitleyici sprey kullanılmasıdır. Böylece göz makyajı dahil tüm makyaj sabitlenerek waterproof hale getirilir. Bu uygulama ayrıca dekolteye yapılacak makyajı sabitleyip kıyafetlere bulaşmasını da engeller. Böylece günün ilerleyen saatlerinde gelinimiz terlese dahi fondöteni akmamış olur.

Özellikle sivilce ve akne gelinlerin korkulu rüyasıdır. Düğün öncesi oluşan stres bu sorunları daha da tetikler. Bu durumda yapılacak makyaj da kamuflaj amaçlı olmalıdır. Kamuflaj amaçlı kremler fondöten öncesi sorunlu bölgeye uygulanır. Üzerine yapılacak fondöten ile sorun tamamen kapatılır ve pürüzsüz porselen makyaj yapılmış olur.

Mevsime göre değişebileceği gibi düğünün yapılacağı mekana göre de düğün makyajı değişiklik gösterir. Mekanın kapalı ya da açık olması da makyajı belirleyen bir diğer unsurdur. Açık mekanda yapılacak bir düğünde, gelin makyajında kullanılacak renklerin soft olmasına dikkat edilmelidir. Kapalı mekanlarda ise simli makyajlar daha fazla tercih edilmelidir.

Kaşlar tüm makyaj uygulamalarında çatıyı oluşturur. Mutlaka makyajdan bir gün önce kaşlar alınarak düzeltilmeli, makyaj uygulamasının yapılacağı gün ise son rötuşlar yapılmalıdır.

Bu aşamada kalem ve toz far kullanımı önerilir ama uygulama sonrası mutlaka kaş fırçası ile fazlası alınarak düzeltilme işlemi yapılmalıdır. Kirpiklere bütün olarak ya da tek tek kirpik eklemesi yapılabilir. Gelin makyajında gözleri ön plana çıkartmanın tek yolu takma kirpik takmaktır. Zira takma kirpikler bu yılın trendleri arasındadır.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.