Düğün Çorbası Tarifi

Son Güncelleme: 10.09.2020 09:38

Kolay Düğün Çorbası Tarifi Resimli

İçmekten büyük zevk alacağınız ve aileniz için severek yapacağınız bir çorba tarifi ile daha karşınızdayız. Bu yazımızda düğün çorbası nasıl yapılır ve düğün çorbası yapılışı yapımı resimli olarak sizlere anlatılacaktır.

Malzemeler :

1 kuzu gerdan
4 çorba k.un
1 kase yoğurt
1 yumurta
Su
Et suyu
tuz

Üzeri için:
Tereyağı
Toz kırmızı biber

Hazırlanışı :

Düdüklü tencereye 1 adet kuzu gerdanı alın. Üzerine su ilave edin.Kuzu gerdanı kemiklerinden ayrılıncıya kadar pişirin. Eti soğuduktan sonra didikleyin. Et suyunu başka bir tencereye süzdürün. Et suyunun içine didikelnmiş etleri ilave edin. Çorbanın terbiyesi için bir karıştırma kabına 1 kase yoğurdu alın. Üzerine 4 çorba k.unu ilave edin. Üzerine 1 adet yumutya kırın. Üzerine soğuk su ilave edin ve güzelce karıştırın. Daha sonra terbiyeye sıcak su ilave edip kıvamı bağlayın ve tencereye ilave edin. Tekrar kaynadıktan sonra çorbayı servis tabağına alın. Üzeri için ise bir tavaya tereyağını ve toz kırmmızı biberi ilave edin. Tereyağı eridikten sonra çorbanın üzerine döküp servis edin.

AFIYET OLSUN.

Başka bir anlatımla düğün çorbasının yapılışı ve hazırlanışı aşağıda anlatılmıştır.

MALZEMELER

2 çorba kaşığı margarin
1.5 çorba kaşığı un
1 litre et suyu
1 adet limon
1 adet yumurta
300 gr parça kuzu eti

HAZIRLANIŞI

1 litre kadar suya parça etler atılır, 1 saat kadar kaynatılır. Diğer tarafta un ve yağ kısık ateşte hafifçe çevrilerek kavrulur ve üzerine yavaş yavaş etin suyu eklenir. Daha sonra bu suyun içine etler de atılır ve et suyunun tamamı konulur. Çorba ılındıktan sonra 1 limonun suyu ve yumurta sarısı çırpılarak terbiye yapılır ve pişen çorbaya ilave edilir.

Afiyet Olsun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir