Güneş Kremi Markaları Çeşitleri

Güneş Kremi Çeşitleri Güneş Kremi Markaları

Güneş krem çeşitleri çok fazladır ve bizde bu yazımızda bu krem çeşitlerinden bazılarını sizlerle paylaşacağız. Ayrıca güneş kremi çeşitleri ve güneş kremi faydaları yine bu yazımızda sizlerle olacaktır. Buyurun işte sizlere güneş kremi markaları :

Güneş kremleri yalnızca 6 ay tazeliğini ve etkileyiciliğini sürdürür. Bu yüzden son kullanma tarihi geçen güneş kreminizi mutlaka atmalısınız. Eğer koruyucu güneş kreminin üstünde tarih yazmıyorsa, yeni bir güneş kremi satın alın ve üstüne satın aldığınız tarihi yazarak cildinizi koruyun.

Cildin çabuk yaşlanmasını önlemek için kullanılacak güneş kremlerinde bazı özelliklere dikkat etmek gerekir. Güneş kremi alırken UVA ve UVB ışınlarına karşı mutlaka etkili olması gerekir.

UVA, uzun dalga boylu güneş ışığıdır ve cildin derinlerine nüfuz edebilir. UVA ışınları güneş yanığı yapmamasına karşın, uzun vadede cilt kanseri ve deri yaşlanmasına neden olabilir.

UVB, kısa dalga boylu güneş ışığıdır ve bu ışınlar güneş yanıklarına ve deri kanserlerine yol açabilir. Bu nedenle güneş kreminiz hem UVA hem UVB ışınlarına karşı koruyucu olmalı.

Güneş koruyucularında en önemli kriter ‘faktör’dür ancak çok yüksek faktörlü bir güneş kremi, 20 faktörlü güneş kreminden daha fazla yarar sağlamaz. Bu nedenle 20 faktörlü koruyucu yeterli olacaktır çünkü 20 faktörlü bir krem de sizi güneş ışınlarından %80-90 oranında korur.

Ancak, güneş kremi 2-3 saatte bir mutlaka yenilenmeli, deniz ve havuz sonrası yeniden sürülmeli.

Güneş Kremi Çeşitleri

Bioderma Güneş Koruma Kremi içeriğindeki aktif maddelerden dolayı hassas ciltler için üstün koruma etkisine sahip.

Chicco Yüksek Korumalı Güneş Kremi çocuğunuzun cildi için rafine edilmiş, koruyucu ve güvenli bir kremdir.

Babe-Yüz İçin Güneş Kremi güneşe ilk çıkacaklar ve güneşe karşı hassasiyeti olan cilt tipleri içindir.

Sebamed Güneş Sonrası Krem güneş sonrası cilt bakımı, korunması ve nemlendirmesi için tüm vücutta kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir