Örgü Bayan Yelek Modelleri

Örgü Bayan Yelek Modelleri 2018

Bayanlar için hazırlanmış ve el örgüsü ile yapılmış örgülü yelek örnekleri ile karşınızdayız dostlar ve yapılışları daha sonraki yazılarımızda sizlerle olacaktır. Şimdilik sadece resimleri ile fikir edinmeniz açısından idare etmenizi istiyorum derken bir tanesinin yapılışı hakkında da sizlere bilgiler vereceğiz. Sizlerde belki bu şekilde bir tane kendinize yapabilirsiniz. Hatta bunları değişik iplerle yaparak yaz için bile kullanabilirsiniz.

bayan-yelekleri

bayan-yelek-modeli-2014

bayan-yelek-modelleri

guzel-orgu-bayan-yelekleri

kırmızı-bayan-orgu-yelek-modeli

orgu-bayan-yelek-modelleri

orgu-bayan-yelek-modelleri-2014

orgulu-bayan-yelek-modelleri

orgulu-bayan-yelek-modelleri-2014

orgu-yelek-ornekleri

İlgili Makaleler

siyah-bayan-yelek-ornekleri

yelek-modelleri-2014

yelek-ornekleribayan-yelek-modeli
Yukarıdaki bayan yelek modelinin yapılışı nasıl anlatalım sizlere:
ARKA :

263 nolu iplikle 90 ilmek başlanır, 4 sıra ajurlu lastik örülür. (1 ilmek arttırılır, 1 ilmek eksiltilir.) Lastik üstü diyagram uygulanır. 37 sıra sonra 7 ilmek kesilir. 10 Sıra sonra 2.diyagram uygulanırken yanlardan 2 sırada bir, 1′er ilmek kesilir. Yanlardan 8′er ilmek kesilmiş olur. 4 sıra eksiltme yapılmadan örülür. Kol evi için yanlardan 1′er ilmek artış yapılır. Omuzlarda 20′şer, yakada 37 ilmek kalana dek eksiltme işlemi yapılarak bitirilir.

ÖN :

263 nolu iplikle 90 ilmek başlanır, 4 sıra ajurlu lastik örülür. (1 ilmek arttırılır, 1 ilmek eksiltilir.) Lastik üzeri diyagram uygulanır. 37 sıra sonra 7 ilmek kesilir. Etekteki jakar örnek üzerinde pirinç örgü örülerek baklava deseni oluşturulur. Omuzda 20 ilmek kalana dek, ön yaka için örgünün düz tarafından 2 sırada bir, 1′er ilmek kesilir ve kalan 20 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA :

Yaka kenarından 120 ilmek çıkarılarak 2 sıra haraşo örülür. Kol kenarları için de aynı işlem yapılır

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir