Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Sizlere adım adım dumanlı göz makyajının nasıl yapılacağı hakkında bilgileri resimli anlatım olarak vereceğim ve bundan sonra artık sizlerde hiç bir yardım almadan kendi makyajınızı yapabileceksiniz.

Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken noktaların başında, uygulayacağınız makyajın gittiğiniz yere uygun olup olmamasıdır. Göz makyajı yapmadan önce kıyafet seçimi yaparak renkleri birbirine uydurmaya özen gösterin.
Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır? Resimli anlatım

  • 1. Farklı renk tonlarına sahip bir far alın. İlk önce göz kapağınıza hafif bir fondöten sürün. Bu makyajınızın kalıcılığını artırır.

Dumanlı Göz Makyajı

  • 2. Göz kapağınızın kirpik diplerine içten dışa doğru incelen bir şekilde likit göz kalemi uygulayın. Alt kirpik diplerinize de aynı şekilde uygulayın.

Dumanlı Göz Makyajı

  • 3. Likit göz kaleminiz kurumadan gözlerinizi kırpıştırmayın. Koyu farınızı göz kapağınıza uygulayın.

Dumanlı Göz Makyajı

  • 4. Far kutunuzdaki en hafif farı kaş kemiklerinize kadar hafifçe uygulayın.

Dumanlı Göz Makyajı

  • 5. Yine açık ton göz farınızı çok hafif bir şekilde, çok dipten olmayacak şekilde, kaş birim noktanıza kadar dışa doğru uygulayın. Bu gözlerinizin daha büyük görünmesini ve göz altı morlukların kapanmasını sağlar.

Dumanlı Göz Makyajı

  • 6. En koyu far rengini liner olarak kirpik diplerinize uygulayın. Parmağınızla ya da pamuklu çubukla başlangıçtan ortasına kadar çizgiyi hafifçe dağıtın.

Dumanlı Göz Makyajı

  • 7. Ekstra hacimli, kıvrık kirpikler için, kirpiklerinize bulabildiğiniz en yoğun ve koyu göz maskarası uygulayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir