Zuhal Topçu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Zuhal Topçu, doğum tarihi 12 Aralık 1960 Birecik, Şanlıurfa olan siyasetçi ve eğitmendir. Babasının adı Ali, annesinin adı Behiye olan siyasetçi, 63 yaşında olup Yay burcudur. Topçu, eğitim hayatını Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Felsefe Sosyolojisi Bölümü mezunu olarak tamamlamıştır.

Zuhal Topçu kimdir?

Doğum Tarihi12 Aralık 1960
MemleketBirecik, Şanlıurfa
Yaş63 yaşında
İkametİstanbul
MeslekSiyasetçi, eğitmen
EğitimAnkara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Felsefe Sosyolojisi Bölümü
EbeveynleriAli Topçu, Behiye Topçu

Zühal Topçu biyografisi ve hayatı

12 Aralık 1960 yılında Şanlıurfa, Siverek’te doğan Zühal Topçu Cafoğlu, İl, orta ve lise öğrenimini Gaziantep’te tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Felsefe Sosyolojisi bölümünden 1982 yılında mezun oldu. 1986 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğretim elemanı olarak akademik hayatına başladı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölüm başkanlığı ve Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde dekanlık yapmıştır. Halen Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde Siyaset ve Liderlik Okulu’nun koordinatörü ve Genel Başkan Başdanışmanı olan, iki çocuk annesi Zühal Topçu’nun yayınlanmış birçok makale ve kitabı bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir