Yeşim Karadağ Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Yeşim Karadağ, 1980 yılında Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde doğdu. Gelecek Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Kültür ve Turizm Politika İzleme Kurulu Başkanıdır.

Yeşim Karadağ Kimdir?

İlköğretimini tamamladıktan sonra İstanbul Pertevniyal Lisesi’ni bitirmiştir. Yeşim Karadağ, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde 2 yıl okuduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde eğitimini tamamlamıştır. Diş Hekimi olan eşi ile Çanakkale’de evlenmiş ve genç yaşta anne olma hayalini gerçekleştirmiştir.

Bir süre Sabancı Holding bünyesinde çalışan Yeşim Karadağ, Çanakkale’ye döndükten sonra kendi aile şirketlerinde yöneticilik yapmıştır. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga Meslek Yüksek Okulu‘nda iktisat dersleri vermiştir.

2009 Yerel Seçimlerinde Ak Parti Belediye Meclisi üyesi adayı olmuştur. Yeşim Karadağ, 2018 yılına kadar Adalet ve Kalkınma Partisinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale İl Yönetimi’nde İl Tanıtım ve Medya Yardımcılığı ve daha sonra Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı görevlerini yürüttü. 15 Ocak 2011 tarihinde milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden istifa etti.

Çanakkale’de Sivil Toplum Kuruluşlarında görev aldı. Uluslararası Stratejik Yönetim Kongresi’nde makalesi ve sunumu yer aldı. 2018 Yılında Adalet ve Kalkınma Partisinden istifa eden Yeşim Karadağ, 2019 yılında kurulan Gelecek Partisi kurucular kurulunda yer alarak partinin kurulmasında yer aldı. Şu anda Gelecek Partisi Kültür ve Turizm Politikaları Başkanıdır. Evli ve 2 çocuk annesi olup İngilizce bilmektedir.

Yeşim Karadağ biyografisi ve hayatı

  • Yeşim Karadağ kaç yaşında?: [yh yyil=1980] yaşında.
  • Yeşim Karadağ doğum tarihi: 1980 Çanakkale Eceabat doğumludur.
  • Yeşim Karadağ annesi ve babasının adı ne?: Bahtiye, Kadir Elibol
  • Yeşim Karadağ aslen nereli?: Çanakkale
  • Yeşim Karadağ neden istifa etti?: Kendi yaptığı açıklamada; ‘Partinin temelini oluşturan kuruluş ilke ve esaslarından uzaklaşması nedeniyle bugün itibari ile istifa ediyorum’ demiştir.
  • Yeşim Karadağ hangi partiden?: Genel Başkanlığını Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı Gelecek Partilidir.
  • Yeşim Karadağ kaç çocuğu var?: 2 Kız çocuğu annesidir.
  • Yeşim Karadağ ne iş yapıyor?: Ekonomist, Gelecek Partisi Kültür ve Turizm Politikaları Başkanı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir