Yasemin Dalkılıç Kimdir Biyografisi Hayatı

Son Güncelleme: 14.09.2020 18:55

Bu yazımızın içeriğinde Yasemin Dalkılıç hayatı, Yasemin Dalkılıç biyografisi, Yasemin Dalkılıç kimdir ve kendisi ile ilgili başka bilgiler bulunmaktadır.

Bir diğer sporcu ile Türkiye’nin dünyada en fazla tanınan yüzlerinden birisi olan Yasemin Dalkılıç hakkında bilgileri burada bulacaksınız.

Yasemin Dalkılıç

Yasemin Dalkılıç

Burada Yasemin Dalkılıç ile ilgili hangi merak ettiklerinizi öğreneceğinizi söyleyerek başlayalım isterseniz. Bu yazımızda Yasemin Dalkılıç kaç yaşında, nereli, boyu kaç, kilosu gibi bilgileri öğrenme imkanına sahip olacaksınız.

İşte Yasemin Dalkılıç Biyografi Hayatı
Yasemin Dalkılıç Kaç Yaşında: 41 yaşında. (2 Mayıs 1979 Doğumlu)
Yasemin Dalkılıç Boyu: 1.63 cm boyundadır.
Yasemin Dalkılıç Kilosu Kaç Kilo: 52 kg ağırlığa sahiptir.
Yasemin Dalkılıç Göz Rengi: Mavi göz rengine sahiptir.
Yasemin Dalkılıç Saç Rengi: Kumral
Yasemin Dalkılıç Nereli: Ankara.
Yasemin Dalkılıç Ne iş Yapıyor: Milli sporcu, serbest dalış sporcusu

Yasemin Dalkılıç, 2 Mayıs 1979’da Ankara’da doğdu. Deniz ve serbest dalışla tanışması daha 3-4 yaşlarında yüzmeyi öğrenirken başladı. Türkiye’nin ilk kadın dünya şampiyonu ve dünyanın en genç serbest dalış şampiyonu kendisi. Kırılması zor olan 7 dünya rekoru kırmıştır ve 2003 yılında antrenörü ile evlenmiştir.

Antrenör eşi Rudi Castineyra ve kızı Lara ile Miami’de gözlerden uzak harika bir yaşam sürmektedir. Kızının dalgıç olmasını istemeyen Yasemin, son rekor denemesinden sonra rahatsızlanınca dalmayı bırakmıştır.

199 Yılında 19 yaşında 68 metre derinliğe dalarak dünya rekoru kırmıştır. O gün dünya Yasemin Dalkılıç’ı tanıdı. Buna 2000’de 2 yeni rekor kırarak limitli ve limitsiz değişken ağırlık kategorilerinde, 100 ve 120 metre derinliğe indi. Ardından, Mısır’da limitli değişken ağırlıkla 105 metre ve Yunanistan’da desteksiz sabit ağırlıkla 40 metrelik dünya rekorları kırdı ve bu sporda dünyanın iyisi olmayı başardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir