Yakup Çiçek Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Yakup Çiçek, 1950 yılında Maçka, Trabzon’da doğan akademisyen, yazar ve ilahiyatçıdır. Şu anda 74 yaşında olan Prof. Dr. Yakup Çiçek, Hakkari Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı olarak görev yapmaktadır.

Yakup Çiçek Kimdir?

Yakup Çiçek kimdir?Yakup Çiçek‘in, gençlik yıllarına ait resmi.
Doğum4 Ocak 1950
İkametHakkari
Yaş74 yaşında
Eğitimİstanbul Yüksek İslam Enstitüsü
MeslekAkademisyen, Yazar, Dekan

Yakup Çiçek Biyografisi ve Hayatı Hakkında Merak Edilenler

Hakkari Üniversitesi öğretim üyelerinden birisi olan Yakup Çiçek, merak edilen dekanlar arasında bulunuyor. Bu içeriğimizde Yakup Çiçek’in biyografisini hazırladık. İşte Yakup Çiçek hakkında merak edilenler.

1950 Yılında Trabzon, Maçka’da doğdu. 1971 Yılında Samsun İmam-Hatip Okulundan, 1975’de İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünden mezun oldu. Bir süre Üsküdar Müftülüğü bünyesinde din görevlisi olarak çalıştı. Fakültemizdeki görevine YİE döneminde asistan olarak 1977 yılında başladı. 1983 yılında M. Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsünde Harîrîzâde Mehmet Kemaleddin Hayatı, Eserleri ve Tıbyânu Vesaili Hakâik fi Beyâni Selâsilit Tarâik Muhtevası ve Kaynakları konulu teziyle Doktor oldu. 1989 yılında Doçent oldu. Gelen davet üzerine Sofya İlahiyat Fakültesine giderek 1993 – 1995 yılları arasında orada öğretim üyesi olarak çalıştı. 2022 yılı itibari ile Hakkari Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı görevini yürütüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir