Wentworth Miller Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

1972 Yılında doğan ve oynadığı Prison Break dizisiyle bir anda bütün dünyada tanınan Wentworth Miller, 2021 yılına göre biyografisi ve hayatı burada.

Wentworth Miller

Wentworth Miller, Prison Break dizisiyle hem ülkemizde hem de dünyanın bir çok yerinde ününe ün katmış aktörlerin başında gelmektedir. Abisini hapishaneden kurtarmak için vücuduna hapishaneden kaçış planını çizdiren Michael Scofield karakteri ile harika oyunculuk ortaya koymuştur.

Bizler burada Wentworth Miller 2021 yılına girilirken hayatı ne durumda biyografisini sizlerle paylaşacağız. Amerika’da oynadığı diziler ve filmler kadar özel hayatı da didik didik edilmiş ve kendisinin gay olduğu ortaya atılmıştır.

Wentworth Miller Kimdir?

Wentworth Miller Kimdir?

Wentworth Earl Miller III 2 Haziran 1972 İngiltere’nin Oxfordshire şehrinde doğmuş Amerikalı aktördür. Annesi öğretmen babası ve iki kız kardeşi de avukattır. Miller Princeton Üniversitesi mezunudur. Los Angeles’ta yaşamaktadır. Babası Afrikalı-Amerikalıdır. Annesi ve babası boşanmıştır.

En sevdiği yemekler ise köfte ve spagetti. Özellikle babaannesinin yaptığı parmesan peynirli spagettiye bayılıyor. Buna rağmen 79 kilodur. Ayrıca Mariah Carey’nin 2005 yılındaki ‘It’s Like That’ ve ‘We Belong Together’ kliplerinde kısa rolleri vardır. “We Belong Together” ‘daki rolü Entertainment Weekly tarafından en seksi ikinci kısa rol seçilmiştir.

24 Temmuz 2007 de Perez Hilton Miller’in gay (homoseksüel) olduğunu ve Luke MacFarlane ile ilişkisi olduğunu iddia etti. Miller ise homoseksüel olduğunu reddediyor. Kendisi bir işkolik olduğunu ve bu yüzden bir kız arkadaşa vakit ayıramadığını ancak ileride evlenmek ve çocuk sahibi olmak istediğini belirtmektedir. Kedilere ve köpeklere alerjisi vardır. En sevdiği oyun Scrabble’dır. Bir röportajında gece hayatından hoşlanmadığını ifade etmiştir. Karşı cinste esmerleri çekici bulduğunu söylemiştir.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir