Serap Yenici Kimdir Biyografisi Hayatı

Serap Yenici Kimdir – Söylediği birbirinden güzel şarkıları ile tanıdığımız genç ve farklı sanatçı Serap Yenici hayatı hakkında bilgiler vereceğiz bu yazımızda arkadaşlar.

Ayrıca sayfamızda Serap Yenici nereli, boyu, kilosu ve kaç yaşında gibi bilgileri de sizlerle paylaşacağız. Ayrıca Serap Yenici şarkıları da yine bu sayfamızda sözleri ile birlikte olacaktır. Yazımızın sonunda ise Serap Yenici fotoğrafları resimleri bizlerle olacaktır.

İşte Serap Yenici Biyografi Hayatı
Serap Yenici Yaşı : 39 yaşında.
Serap Yenici Boyu : 1.68 cm boyundadır.
Serap Yenici Kilosu Kaç Kilo : 55 kg ağırlığa sahiptir.
Serap Yenici Göz Rengi : Ela göz rengine sahiptir.
Serap Yenici Saç Rengi : Sarışın
Serap Yenici Nereli : İzmir’de doğmuştur.
Serap Yenici Ne iş Yapıyor : Söylediği güzel şarkıları yanında tv sunuculuğu ve sahne performansıda oldukça iyi.

Serap Yenici, 1998’de 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri Bölümü’nden mezun oldu.

Serap Yenici, eğitimine ek olarak, TRT spikerlerinden Taylan Çamdoruk’ un öğrencisi olarak diksiyon ve sunuculuk eğitimi aldı. Okul dönemlerinde başlayan ve bugünlere kadar devam eden sahne tecrübesini, “müzik programları” ile İzmir “Kanal 1” televizyonundan gelen teklif üzerine televizyonla birleştirmiş oldu.

Serap Yenici, 2000 yılında İstanbul Flash TV’den gelen teklif üzerine dış yapım şirketi Hayal Gemisi ile anlaşarak, aktif TV sunuculuğu kariyerine 2 sezonluk ( hafta içi her gün sanatçı konuklu) müzik eğlence programı ile adım atmış oldu.

Yenici, “reklam müzikleri” ile ilgili ilk çalışmalarına merhum Melih Kibar ile birlikte tamamladığı “okul bitirme tezi” ile başladı. Sonrasında Jingle House, Özkan Turgay, Müjdat Akgün, Volkan Gücer gibi pek çok önemli müzik adamıyla çalışarak reklam müziklerine ses verdi.

“Dizi müzikleri” üzerine de pek çok çalışma yapan Serap Yenici’nin en önemli çalışmaları arasında “Baldız Geliyorum Demez” , “Kara Melek” ve daha birçok sevilen dizide yaptığı başarılı seslendirme çalışmaları ile “Annem” dizi müziği çalışmalarında yer aldı. Pek çok dizide yardımcı oyuncu, konuk sanatçı olarak da yer alan Yenici, oyunculuk kariyerine de başarılı imzalar attı.

Sayısız söz ve müzik çalışmaları ile MSG’de “asil üye” konumunda yer alan Serap Yenici, aynı zamanda MÜYOR üyesi olarak da pek çok sanatçı dostunun albümünde sesiyle yer aldı.

Serap Yenici, Efes Pilsen sponsorluğunda www.birayadair.com sayfası üzerinden dünyaya yayınlanan “Osmanlı’dan Günümüze” adlı projenin solisti olarak 5000 adet dağıtım sayısına ulaşan bir albüm çalışması yaptı

İlgili Makaleler

Serap Yenici, Ege, Hazal, Nadide Sultan, Orhan Ölmez, Gökhan Türkmen, Cihan Konuk, Sinan Erkoç’un da içinde bulunduğu 10 kişilik solistin yorumladığı “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” projesinde “Mendilimin Yeşili” türküsünü seslendirdi.

Yenici, farklı konular ve renkli sanatçı konukların yer aldığı hafta içi hergün saat 14:25-16:00 saatlerinde yayınlanan “Herkes Güzel Olacak” programını canlı olarak Cine5 televizyonunda sundu.

Serap Yenici, Kasım 2010’dan başlayarak, her Cumartesi 22:00’de yayınlanan ve müzik sektörünün birbirinden değerli konuklarıyla sohbet ve müziğin birleştiği “Yıldızlar Gece Parlar” programının sunuculuğunu ve aynı zamanda zamanda yapımcılığını üstlendi.

En önde gelen uluslararası sanat festivallerinde ülkemizi başarıyla temsil eden Yenici,
2010 yılında Malta Uluslararası Wafa Müzik Festivali’nde 3.lük ödülü ile 2011 yılında Varna Sea Memories Müzik Festivali’nde “ En İyi Yorumcu ” dalında 1.cilik ödülleri ile
uluslararası başarılara da damgasını vurmuştur.

Serap Yenici, Türkiye’nin en önde gelen kurumsal şirketlerinin ulusal ve uluslararası organizasyonlarında, sektörel kongrelerde, gala geceleri ve açılış etkinliklerinde “öncelikli” tercih edilen sanatçılar arasında yer almaktadır. Yenici’nin profesyonel müzisyenlerden oluşan seçkin orkestrasıyla yer aldığı geniş sahne repertuarı “ etkinlik konseptine” uygun olarak 7 dilde seslendirdiği ve jazz, Latin, pop türlerinde en popüler yabancı şarkılar ile Türk Sanat Müziği, Türkülerimiz ve Türkçe pop müziği şarkılarından oluşmaktadır.

Serap Yenici’nin, en sevilen Ege şarkılarından oluşan “Ege’den Aldık Biz Bu Aşkı” albümü Temmuz 2011’de müzikseverlerle buluşmuştur.

Yeni albüm çalışmalarına hızla devam eden sanatçı, çok yakında “ Yıldızlar Gece Parlar” albümünü de müzikseverlerin beğenisine sunacaktır.

Serap Yenici Resimleri Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir