Sencer Alagöz Kimdir Biyografisi Hayatı

Sencer Alagöz Kimdir – Daha önce söylediği şarkıları ile yayınladığımız tanınmış ve hepsi çok güzel şarkılar ile ünlü olan Sencer Alagöz hayatı hakkında bilgileri bu sayfamızda bulacaksınız.

Yine bu sayfamızda Sencer Alagöz nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu gibi bilgileri de sizlerle paylaşacağız. Yazımızın sonunda ise Sencer Alagöz fotoğrafları resimleri bizlerle olacaktır.

İşte Sencer Alagöz Biyografi Hayatı
Sencer Alagöz Yaşı : 43 yaşında.
Sencer Alagöz Boyu : 1.77 cm boyundadır.
Sencer Alagöz Kilosu Kaç Kilo : 79 kg ağırlığa sahiptir.
Sencer Alagöz Göz Rengi : Kahverengi rengine sahiptir.
Sencer Alagöz Saç Rengi : Kumral
Sencer Alagöz Nereli : İstanbul’da doğmuştur.
Sencer Alagöz Ne iş Yapıyor : Söylediği güzel şarkıları yanında İş adamı, müzisyen.

23 Kasım 1972’de İstanbul’da dünyaya geldi İlkokul, ortaokul ve liseyi Işık Lisesi’nde okudu. Okul hayatı boyunca TRT İstanbul Radyosu müzik korosunda ve çok sesli müzik korolarında görev aldı ve klasik ve elektro gitar eğitimleri gördü. Üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı.

Üniversite hayatı boyunca babası Selçuk Alagöz ve halası Rana Alagöz ile beraber sahne aldı. 1997 yılında başladığı otomotiv kariyerinde birçok markanın Türkiye ve uluslararası alanda satış, pazarlama, marka yönetimi ve direktörlük görevlerini yürüttü. 2003 yılında global bir macera yarışı olan Land Rover G4 Challenge’a Türkiye’nin katılmasını sağladı ve Türkiye organizasyonunun direktörlüğünü üstlendi.

İş hayatına paralel olarak yürüttüğü müzik çalışmalarını, 2011 yılında DMC etiketi ile çıkarttığı “Mavi Sular” albümü ile profesyonel seviyeye taşıdı. Aynı yıl Azra Akın ve Okan Yalabık’ın baş rollerini paylaştıkları Peşpeşe adlı filmin müziklerini besteledi ve aynı zamanda filmde rol aldı.

2012 yılında kuzeni Dağhan Kök’ün müzik direktörlüğünde “O Kadın” adlı albümünü piyasaya sundu. Halası Rana Alagöz’ün 1971’de Altın Plak ödülü kazandığı “Her şey Bitmiştir Artık” adlı şarkının modern düzenlemesine, sanatçı Fulden Uras ‘la düet yaptı ve o yıl Türkiye Müzik ödüllerinde en iyi albüm, beste, düet, şarkı dallarında aday olarak sunuldu. 2013 yılında son teklisi “Biz İkimiz” ulusal müzik dünyasında altın oran ile bestelenen ilk şarkı olarak yerini aldı.

Sencer Alagöz Resimleri Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir