Semiha Yankı Kimdir Biyografisi Hayatı

Semiha Yankı Kimdir – Bir dönemin efsane sanatçılarından birisi olan ve söylediği şarkılar hala dillerimizden düşmeyen süper sesi ile kendi dönemine damga vurmuş efsane bir isimdir Semiha Yankı. Bu yazımızda Semiha Yankı hayatı hakkında bilgi arayanlar istediklerine ulaşacaklardır.

Yine burada Semiha Yankı kaç yaşında, nereli, boyu kaç, kilosu gibi bilgileri öğrenme imkanına sahip olacaksınız. Son olarak ise Semiha Yankı fotoğrafları resimleri sizlerle olacaktır.

Semiha Yankı Biyografi
15 Ocak 1958 İstanbul doğumlu Semiha Yankı, sirk cambazlığı ile geçinen bir ailenin kızıdır. İp cambazı olan ağabeyi trapezden düşüp ölünce Semiha müziğe yönelmiştir.

1975 yılında Kemal Ebcioğlu bestesi “Seninle Bir Dakika” ile yarışmış, bir başka Atilla Özdemiroğlu bestesi olan ve Cici Kızlar tarafından seslendirilen “Delisin” adlı parça ile birlikte birinciliği kazanmıştır. Cici Kızlar grubundan Bilgen Bengü’nün çektiği kurada kazanan isim Semiha Yankı olmuş ve Stokholm’de Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanmıştır. Semiha Yankı yalnızca Monako’dan 3 puan alarak sonuncu olmuştur. Alınan bu kötü sonuç politik nedenlere bağlanmaktadır (yarışmadan çok kısa süre önce Türkiye, Kıbrıs Harekatı’nı gerçekleştirmiştir). Yankı, sonraki yıllarda sahnelerden hiç kopmamış ve adı hep Eurovision’la birlikte anılmıştır.

Semiha Yankı Diskografi ve Şarkıları

 • Semiha Yankı Adını Yollara Yazdım Şarkı Sözü
 • Semiha Yankı Arkadaş Şarkı Sözü
 • Semiha Yankı Baharı Bekleyen Kumrular Gibi Şarkı Sözü
 • Semiha Yankı Böyle Ayrılık Olmaz Şarkı Sözü
 • Semiha Yankı Gülmek İçin Yaratılmış Şarkı Sözü
 • Semiha Yankı Seninle Bir Dakika Şarkı Sözü
 • Semiha Yankı Resimleri Fotoları
  semiha-yanki

  semiha-yanki-eski-resimleri

  semiha-yanki-fotograflari

  semiha-yanki-fotolari

  İlgili Makaleler

  semiha-yanki-resmi

  İlgili Makaleler

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir