Sarah Wayne Callies Kimdir Biyografisi Hayatı

Sarah Wayne Callies Hayatı Sarah Wayne Callies Kimdir Biyografisi

Sarah Wayne Callies
Amerikalı oyuncu Prison Break dizisindeki Dr. Sara Tancredi karakteri ile tanınmıştır.

Biyografi

Sara Wayne Callies, 1 Haziran 1977 yılında La Grange, Illinois’de dünyaya gelmiştir. Callies bir yaşındayken ailesi ile birlikte Honolulu, Hawaii’ye taşınmıştır. Callies Punahou School’da okurken bütün okul piyeslerine katıldığını ve gençliğinde oyunculukla ilgilendiğini belirtir.

Anne ve babası University of Hawaii, Manoa’da profesördür, Callies onların izinden gitmez. Onun yerine oyunculuk kariyerinin paşine düşer. Liseden sonra lisans eğitimi için Hanover, New Hampshire’da bulunan Dartmouth College’e gider. Eğitimi ve tiyatroyu bir arada götürür. [1] 1999 yılında eğitimi devam ederken “Feminist Studies”, “Senior Fellowship in Indigenous Studies” gibi öğrenci gruplarına dahil olur. [2] Callies eğitimine “Denver’s National Theater Conservatory”‘de devam eder ve 2002 yılında “Master of Fine Arts” derecesini elde eder. [3]

Kariyeri

Callies televizyonda ilk olarak “Queens Supreme” ,dizisinde “Kate O’Malley” karakterini canlandırmıştır. İlk baş rolü ise Warner Bros.’un hazırladğı Tarzan dizisinde “Detective Jane Porter”‘dır. Law and Order: Special Victims Unit, “Dragnet” ve “NUMB3RS”, gibi bir çok yapımda da misafir oyuncu olarak yer almıştır. Callies’in ilk uzun soluklu dizisi ise “Dr. Sara Tancredi” karakterini canlandırdığı Prison Break dizisi olmuştur. Bunun yanında Universal Pictures’ın “Whisper” ve bağımsız bir film olan, “The Celestine Prophecy” yer almıştır.

Özel Hayatı

Callies, Dartmouth College’deyken tanıştığı Josh Winterhalt ile 21 Haziran2002 de evlenmiştir. Bir NBC yapımı olan Queens Supreme rol aldığı sırada New York City’ye taşınır. Callies ilk çocuğunu doğurdu.Çocuğuna bakmak istediği için Prison break’in 3. sezonunda pek az gözüktü.4. sezonda diziye dönüş yaptı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir