Nurullah Çukan Kimdir? Biyografisi Hayatı

Son Güncelleme: 04.01.2021 22:10

Nurullah Çukan Kimdir? Biyografisi Hayatı

Nurullah Çukan 25 yaşında, Ağrılı. 1986 yılında Ağrı’da dünyaya gelen Nurullah Çukan doğumundan 2 yıl sonra Kocaeli’nin güzide ilçesi Gebze’de yaşamına devam etti..

Öğrenim sürecinde ailesi onun ilgili olduğu bir konuda geliştirmesi için 8 yaşında ailesinin aldığı klavye ile boş zamanlarını değerlendirerek müzik bilgisini geliştirdi.. Ve böylece 8 yaşında müzik ile tanışan Nurullah Çukan profesyonel anlamda kendini geliştirmek için bölgenin müzik distribütörü olan DO-RE –Mİ müzik eğitim kursunda öncesinde eğitim alarak devam eden Nurullah Çukan gerek etkinlikler gerekse ilgili eğitimler ile 6 sene boyunca müzik ile iç içe bir örgenim dönemi geçirdi..

İlköğretim ve Lise öğrenimi sırasında müzik hayatındaki vazgeçilmezi olan fakat 15 yaşına kadar müzik ile hobi olarak ilgilenen Nurullah Çukan profesyonel anlamda bilgisi olduğu bu müzik dalını ticari anlamda kullanmaya başlamak için öncelikle bölgenin popüler düğün salonlarında ve mekanlarında sahne almaya başladı.. 15 yaşından itibaren sahne aldığı salonlar ve mekanlardaki dinleyicilerinin de onu Piyanist olarak övgüler sunması ile bölgede “Piyanist Nurullah Çukan” olarak dinleyicilerinin gönlünde taht kurmayı başardı..

18 yaşında İstanbul/Anadolu yakasında güzide ve seviyeli olan barlarda sahne almaya başladı. Kadife sesi ve eşi benzeri olmayan sahne performansı ile sahne aldığı her yerde övgüler alan Nurullah Çukan bu güzel dilekleri mahcup etmemek için her anlamda ve her yaşta kendini tamamen profesyonel olarak görmeyip her zaman kendini geliştirmek için değişik müzik enstrümanları ile çalışarak müzik bilgisini üst düzeye çekmek için çalışmalarına devam etti..

Vatani görevini Çankırı/Orduevi’nde Müzisyen olarak 15 ay yerine getiren Nurullah Çukan oradaki müzik çalışmalarında da aranan yüz olması sebebiyle tüm resepsiyonlarda ve davetlerde Çankırı ordu evi de sahne almaya devam etmektedir..

Vatani görevini bitirdikten sonra Müzik hayatına çok daha profesyonel devam etme kararı alan Nurullah Çukan değişik enstrümanlar ile kendi ekibini kurdu ve bu ekiple değişik illerde konserler ve etkinliklerde sahne almaya devam etmektedir..23 yaşında evliliğe ilk adımını atan Nurullah Çukan Evli ve 1 çocuk babası olarak mutlu bir aile yaşantısı ile hayatına devam etmektedir..

Saygın kişiliği ve mütevazi tavırları ile bölgenin aranan sanatçısı haline gelen Nurullah Çukan müzik çalışmalarına vizyonunu genişleterek başta İSTANBUL olmak üzere başka şehirlerde de devam etmek için konserler ve müzik etkinliklerine katılmaya devam etti.

SHOW Tv de Acun Ilıcalı ’nın yapımcılığı ve sunuculuğunu üstlendiği “O SES TÜRKİYE” yarışmasına katılarak tüm ülkesine sesini ve çalışmalarını sunmayı hedefleyen Nurullah Çukan İlk programda jürilerin gözdesi olarak yarışmaya katılmaya hak kazandı. Yarışma gereği Jürilerin çoğunluk olması halinde yarışmacının jüriyi seçmesi sebebi ile Murat Boz ve Hadise arasında seçim yapması beklenen Nurullah Çukan “ Gönlüm Hadise’den yana “ diyerek Hadise’yi seçen Nurullah Çukan Hadise ile program kapsamında sizlerin gönüllerinize taht kurmaya talip oluyor..

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir