Natalia Vodianova Kimdir Biyografisi Hayatı

Son Güncelleme: 13.09.2020 16:21

Natalia Vodianova hayatı Natalia Vodianova Biyografisi Natalia Vodianova Kimdir

Natalia Vodianova, 28 Şubat 1982’de Gorky’de doğmuş Rus süpermodeldir. Vodianova zor bir çocukluk geçirir, annesinin erkek arkadaşlarının tacizi, maddi zorluklar neticesinde Natalia 15 yaşında evinden ayrılır ve kendine bir arkadaşıyla daire tutar, tezgahta meyve satıcılığı yaparak hem kendi geçimini sağlamakta aynı zamanda kardeşlerine de bakmaktadır. 15 yaşında Natalia bir mankenlik ajansıyla çalışmaya başlar ve kısa bir süre sonra Parisli bir moda ajansı tarafındam keşfedilerek ingilizce öğrenmesi için teşvik edilir. Sonuçta 17 yaşında Natalia Paris’e taşınarak Viva ajansı ile anlaşır. Ardından da Gucci’nin yeni parfüm serisinin reklam yüzü olur. Kırk kadar defileye çıktıktan sonra Calvin Klein’ın bahar şovu için işe alınır ve Roman Coppola filmi CQ’de Billy Zane ile ufakta olsa rol almayı başarır. Vodianova Louis Vuitton, L’Oreal, Marc Jacobs, Miss Sixty, Pepe Jeans ile çalışır ve Calvin Klein’ın “Euphoria” adlı parfümünün reklamlarında boy gösterir.

Forbes dergisine göre Natalia Vodianova Carolyn Murphy, Alessandra Ambrosio, Adriana Lima, Heidi Klum, Kate Moss ve Gisele Bundchen’dan sonra dünyanın en çok kazanan 7. mankenidir (4,5 milyon dolar).

Nadia’nın kocası 10. Portman Vikont’u Justin Portman’dır. Çiftin ilk çocukları Lucas Alexander 22 Aralık 2001’de dünyaya gelir. 1 Eylül 2002’de çift Saint Petersburg’ta evlenir. İkinci çocukları Neva 24 Mart 2006’da, üçüncü çocukları Viktor ise 13 Eylül 2007’de dünyaya gelir.

Natalia Vodianova Channel 5 tarafından düzenlenmiş Dünyanın En İyi Süpermodelleri sıralamasında 16. sırada yer alır. Natalia’nın takma adı SüperNova’dır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir