İsmail Ege Şaşmaz Kimdir Biyografisi Hayatı

İsmail Ege Şaşmaz Kimdir Biyografisi

Şu sıralarda Güneşi Beklerken dizisinde oynadığı Barış karakteri ile tanıdığımız ve diziye önemli katkıları olan İsmail Ege şimdiden ilerisi için umut verdi. Bu yazımızda İsmail Ege Şaşmaz hayatı, boyu kilosu ve kaç yaşında olduğu gibi bilgilere ulaşacaksınız.

ismail-ege-sasmaz-kimdir25 Kasım 1993 Manisa doğumlu. Çağatay Uluçay İlköğretim Okulu ve Polinas Endüstri Meslek Lisesi mezunu. İlknur-Yaşar Şaşmaz çiftinin büyük oğlu. Ege’nin, Aytaç isimli bir erkek kardeşi var.

Oyunculuk serüveninin ‘Sınıfta Acil Servis’ adlı oyunla, Manisa Belediyesi Liseler Arası Tiyatro Yarışması’nda aldığı ödülle başladığnı söylüyor Ege. İsmail Ege Şaşmaz boyu 1,79 cm kilosu ise 70 kilo olduğu tahmin edilmektedir.

Manisa Belediyesi Konservatuarı’nı erkeklerde birincilikle kazanan Ege, konservatuarı ilk yılında bırakıp henüz 14 yaşında iken kısa bir İzmir macerasından sonra, İstanbul’a giderek oyunculuğa başlamış. Birçok reklam filminde oynamış.

Annesi ilk zamanlar anne yüreğinin verdiği heyecan ve tedirginlikle İstanbul gibi ucu bucağı olmayan bir şehre gitmesine biraz karşı çıksa da, ilerleyen zamanlarda Ege’nin verdiği güven ve gösterdiği başarıyla, ailesi her zaman yanında olmuş genç oyuncunun.

Oyunculuk anlamında yabancılar arasında en çok Robert De Niro, Marlon Brando, Al Pacino, Johnny Depp, Jim Carrey’i örnek aldığını ifade eden Ege, Şener Şen, Emre Kınay, Uğur Yücel ve Bülent Emin Yarar’ın da büyük hayranı.

Ege, kendinden emin adımlarla şöhret basamaklarını bir bir çıkacağını, bugüne kadar yaptığı işlerle gösteriyor. Yolun daha çok başında olduğunun da bilincinde olan Ege’nin hayallerini bir bir gerçekleştireceğinden şüphesi yok. Reklam filmleri, dizi derken, bir gün bir sinema filminde rol almayı başaracağına da inanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.