Erdoğan Arıca Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

1954 Yılında Ordu'da doğan ve büyük spor kulüplerinde top oynadıktan sonra yine çok önemli takımlarda teknik direktörlük yapan Erdoğan Arıca biyografisi ve hayatı bu haberimizde.

Son Güncelleme: 11.09.2020 19:30

Türkiye’nin en önemli futbol adamlarından birisi olan ve hem oynadığı hemde teknik direktörlük yaptığı zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Erdoğan Arıca ölene kadar başarılarla dolu yaşam geçirmiştir.

Erdoğan Arıca 24 Temmuz 1954 doğumlu olup yaşasaydı 2020 itibariyle 66 yaşında olacaktı. Çok yakından tanıdığımız bazı ünlü kişilerle de birinci dereceden akrabalığı vardır. Bunu yazımızın ilerleyen bölümlerinde açıklayacağız.

Milli forma altında kaptanlık yapmış, oynadığı takımlarda hep başarıyı yakalamış birisidir. Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlüğe başlamış ve çok önemli spor kulüplerini çalıştırmıştır.

Erdoğan Arıca Kimdir?

Erdoğan Arıca Kimdir?

Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğan deneyimli teknik adam şarkıcı Soner Arıca’nın öz ağabeyi, Yeşilçam ve Türk sinemasının efsane isimlerinden Kadir İnanır’ın da yeğenidir.

Futbol kariyeri boyunca defans mevkisinde oynamış; Fenerbahçe, Galatasaray, Orduspor, Diyarbakırspor, Sarıyer ve Malatyaspor takımlarında top koşturmuştur. 1988 Yılında aktif futbolu bırakıp 1990 yılında teknik direktörlüğe adım atan Erdoğan Arıca, bu işinde de başarılı bir kariyer geçirmiştir. Şimdi biraz daha madde madde inceleyelim.

Erdoğan Arıca Biyografi Hayatı

Erdoğan Arıca Kaç Doğumlu?: 24 Temmuz 1954 doğumlu.
Erdoğan Arıca Oynadığı Takımlar Hangileri?: Fenerbahçe, Galatasaray, Orduspor, Diyarbakırspor, Sarıyer ve Malatyaspor kulüplerinde defans mevkisinde futbol oynamıştır.
Erdoğan Arıca Kaç Yaşında Vefat Etmiştir?: 57 yaşında öldü.
Erdoğan Arıca Kaç Yılında Öldü?: 10 Nisan 2012 yılında vefat etmiştir.
Erdoğan Arıca Ölüm Sebebi Nedir?: Akciğer kanseriydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir