Bergen Kimdir?

Bergen kimdir? Sayfamızda, kocası, neden öldü, nereli, kaç doğumlu, yüzüne neden kezzap atıldı, Bergen hayatı ve biyografisi yazılmıştır.

Bergen, takvimler 15 Temmuz 1959 yılını gösterdiğinde Mersin’de doğmuş ve 14 Ağustos 1989 Tarsus’ta ölmüş Türk arabesk-fantezi şarkıcısıdır. Acıklı hayat hikayesi, Acıların Kadını ve Benim İçin Üzülme şarkılarıyla ülkemizin en önemli sanatçılarındandır.

Bergen Kimdir?

Bergen kimdir?

Gerçek adı Belgin Sarılmışer olan Bergen, Mersin’de doğdu. Kendisiyle beraber 7 çocuklu bir ailenin en küçük üyesi idi. Henüz 6 yaşındayken annesi ve babası anlaşamayarak boşanınca 1966 yılında annesiyle beraber Ankara’ya taşındı.

İlköğretimini Ankara‘da Yenimahalle Yunus Emre İlkokulunda tamamladı. Bergen, bu okulda okurken öğretmenleri tarafından sesi ve yeteneği keşfedilince, konservatuvar okuması tavsiye edildi. Bu sebeple Ankara Devlet Konservatuvarı sınavlarına girip birincilikle kazanıp okula kaydını yaptırdı. Maddi durumları nedeniyle okulu yarıda bıraktı.

Yaşı küçük olduğu için çalışması ve ailesine katkı sağlaması zordu. Bu nedenle yaşını büyütüp memur olarak PTT’de çalıştı. Arkadaşlarıyla eğlenmek için gittiği Seyman Kulüp isimli pavyonda ısrarlar sonucu Orhan Gencebay‘ın Batsın Bu Dünya şarkısını seslendirdi. Pavyon sahibi İlhan Feyman’dan sahne teklifi alınca orada şarkı söylemeye başladı.

Bergen, zamanla herkes tarafından tanınan ve bir sürü sahne teklifi alan biri haline geldi. Adana’dan aldığı bir teklifi değerlendirip oraya gitti. Hayatının en acı hikayesi de işte böylelikle başlamış oldu.

Adana’da çalıştığı pavyonun müşterilerinden Halis Serbest ile tanıştı. Her gece en ön sıradan kendisini izlemeye gelen ve her gün çiçekler yollayan Halis Serbest ile evlendi. Fakat başkasıyla evli olduğu ortaya çıkan Halis Serbest ile ilişkisini bitirdi.

Bergen kocası Halis Serbest ile ilişkisini bitirdikten sonra İzmir’e kaçmak zorunda kalır. Halis Serbest ile kiralık bir katile 500 bin lira verip peşinden İzmir’e yollar. 31 Ekim 1982 gecesi İzmir Alsancak’ta New York adındaki pavyonun kapısında kiralık katil tarafından yüzüne kezzap atılır. Yüzünün bir kısmını ve iki gözü de kör olan şarkıcı Bergen “Acıların Kadını” olarak anılmaya başlar.

Bergen Nasıl Öldü?

Şarkıcı Bergen neden öldü sorusu herkesin bilmek istediği cevaplar arasında olduğu için burada bunu yanıtlayacağız. 14 Ağustos 1989’u 15 Ağustos’a bağlayan gece, Adananın Pozantı ilçesinde boşandığı eşi Halis Serbest tarafından kurşunlanarak 30 yaşında öldürüldü. 2022 yapımı kendisiyle aynı ismi taşıyan ve Farah Zeynep Abdullah canlandırdığı Bergen filmi ile tekrar gündeme düşmüştür. Şimdi bu sayfamızda, Bergen hakkında kocası, neden öldü, nereli, kaç doğumlu, yüzüne neden kezzap atıldı gibi ayrıntılarla kendisini daha yakından tanıyalım.

Bergen Hayatı ve Biyografisi

  • Bergen kaç yaşında öldü?: Kendisi 30 yaşında iken Adana Pozantı’da eski kocası Halis Serbest tarafından kurşunlanarak öldürüldü.
  • Bergen doğum tarihi: 15 Temmuz 1959 yılında doğmuştur.
  • Bergen annesi kim öldü mü?: Şarkıcı Bergen’in annesi Sebahat Çakır hakkında öldüğüne dair bir bilgi bulunmamaktadır.
  • Bergeni kim neden öldürdü?: Henüz 30 yaşında iken boşandığı eski eşi Halis Serbest tarafından gece yarısı kurşunlanarak öldürülmüştür.
  • Bergen mezarı nerede?: Mersin’in Toroslar ilçesinde bulunan Mersin Şehir Mezarlığına cenazesi defnedilmiştir.
  • Bergen nereli?: Henüz genç yaşında öldürülen şarkıcı aslen Mersinlidir.
  • Nasıl kör oldu?: Boşandığı eşi tarafından tutulan kiralık katilin İzmir’de yüzüne kezzap atması sonucu kör oldu.
  • Nerede öldü?: 30 yaşında iken kurşunlanarak öldürülen şarkıcı Adana’da öldürülmüştür.
  • Annesi ve babası kim?: Sebahat Çakır, M. S. Sarılmışer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir