Recep Tayyip Erdoğan Tebareke Mülk Suresini Okudu Dinle

Recep Tayyip Erdoğan Tebareke Suresini Okudu Dinleyin arkadaşlar – Annesinin 7’sinde Annesi Tenzile Hanım için Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Tebareke olarak bilinen Mülk Suresini okudu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz cuma günü vefat eden annesi Tenzile Erdoğan için Kasımpaşa’daki Piyalepaşa Caminde mevlit okuttu. Başbakan Erdoğan, yatsı namazını burada kıldıktan sonra annesi Tenzile Erdoğan için okunan mevlide katıldı.

Erdoğan, annesi Tenzile Erdoğan’ın ölümünün 7. günü dolayısıyla düzenlenen mevlitte, “Tebareke” olarak bilinen Mülk Suresi’ni okudu.

Erdoğan, “Başta hoca efendiler olmak üzere bütün kardeşlerimize haklarını helal etmelerini, sevgili anneciğime haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun” dedi.

Çok sayıda kişinin katıldığı mevlitte, Yasin’i Şerif okundu, ilahiler söylendi, binden fazla hatimin duası yapıldı.İstanbulMüftüsü Mustafa Çağrıcı’nın hatim duasıyla son bulan gecede, mevlide katılanlara cami avlusunda helva ve şeker dağıtıldı.

Başbakan Erdoğan, cami çıkışında vatandaşların taziyelerini kabul etti. Bir süre cami avlusunda vatandaşlarla görüşen Başbakan Erdoğan, daha sonra bir manavı ziyaret etti. Manav sahibi Hızır Yıldırım, “Başbakanımıza camide taziyede bulundum. Eşim de taziyede bulunmak istedi. Bende onu ilettim. Başbakanımız da geçerken manava uğradı. Eşim taziyelerini iletti. Ben ‘bir çay ikram edeyim’ dedim. ‘Fazla vaktimiz yok’ dedi. Bende bir koçan muz verdim. Afiyet olsun” dedi.

“CEMAAT HUŞU İLE DİNLEDİ”

Başbakan Erdoğan Kur’an-ı Kerim okurken cemaatin huşu içinde dinlediğini belirten Piyalepaşa Cami İmamı Hilmi Emekli ise, “Başbakanın son derece güzel bir şekilde Kur’an okuması bizi de mutlu etti. Bir hoca olarak okuyuşu mükemmel. Cemaatin huşu ile dinlemesi bizi çok mutlu etti” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir