Makyajsız Parlak Ciltler için Tüyolar

Son Güncelleme: 13.09.2020 09:34

Makyajsız Parlak Ciltler için Tüyolar

Makyajsız parlak bir cilde sahip olmak için neler yapılabilir öneriler nelerdir bu yazımızda sizlerle paylaşacağız arkadaşlar. Buyurun makyajsız parlak cilt için öneriler :

Güzel ve Parlak bir cilde sahip olmanın en önemli yolu sağlıklı bir ciltten geçiyor.
Sağlıklı Parlak bir cilt sadece makyajla olmuyor…Yazımızda makyaj yapmadan parlak bir cilde kavuşmanın tüyolarını veriyoruz hep birlikte makyajsız nasıl sağlıklı bir cilt görünümü kazandırabiliriz.
Gençken sahip olduğumuz parlak cildimizi hatırlıyor musunuz? Arada sırada belirlen kusurlar dışında, her şey mükemmel görünürdü.

İyi haber şu: dermatologlar tarafından verilen bu cilt kurtaran ipuçları ile doğal parlaklığınızı geri kazanabilirsiniz. Cildinizin çok daha parlak olmasını sağlayacaksınız.

1. Güneş kremi kullanmayı bir alışkanlık haline getirin
Boston’da yaşayan bir dermatolog olan Ranella Hirsch “1, 2 ve 3″ numaralı ipucunun güneş kremi sürmek olduğunu söylemektedir. Güneşten gelen UV ışınları bulutlu havalarda bile cilde sızar ve felaket sayılabilecek hasarlara neden olur: donukluk, renk solması ve kuruluk. Bunların tümü cildinizin parlaklığını kaybetmenize yol açar; kırışıklıklardan bahsetmiyoruz bile.

2. Cildinizin daha gençmiş gibi davranmasına yardımcı olun
Cildinizin ölü hücreleri kendi başına hızlı bir şekilde atamaması, bu hücrelerle birlikte yaşamak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Düzenli olarak kullanabileceğiniz ve ölü hücrelerin atılmasını sağlayacak, biri hassas ciltler ve biri de normal ciltler için olan şu iki malzemeye bir göz atın.

Glikolik asit Hassas bir cildiniz varsa, içinde glikolik asit olan temizleme jelleri ya da köpükleri kullanın. Ciltte tahrişe neden olabilecek tanecikli temizleyicilerin aksine, glikolik asit ölü hücreleri yüzünüzle kaynaştıran bir yapıştırıcı işlevi gören sebumu zayıflatır. Sebum çözüldükten sonra, hücreler de atılır. En az bir dakika masaj yapın ve ardından bir nemlendirici sürün.

4. Sağlıklı yaşayın
Dr. Hirsch “siz sağlıklıysanız, cildiniz de genellikle sağlıklı görünür” demektedir. Bu nedenle, çocuklarınıza verdiğiniz önerilere siz de uyun: sebze ve meyve yiyin, yeterince uyuyun ve bol su için. Ayrıca şekeri ve doymuş yağları kesin ve bunların yerine antiinflamatuvar omega yağı asitleri alın; sağlıklı doymamış yağlar somon balığında, avokadoda ve bademde bulunur. Dr. Hirsch’in yeme konusundaki tavsiyesi: “Sağlığınız için iyiyse, cildiniz için de iyidir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir